12 września 2011
Na ludowo z LGD

Świetna zabawa, znakomita kuchnia oraz masa atrakcji. To wszystko czekało na gości Festiwalu Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw, który w ostatnią sobotę, 10 września, odbył się na placu przy sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Serocku.

To już druga edycja Festiwalu, który tym razem odbył się w Serocku – gminie, z której pochodzi zeszłoroczne zwycięskie sołectwo Skubianka.
W konkursie na najlepsze sołectwo, zorganizowanym przez Lokalną Grupę Działania, wzięły udział wytypowane sołectwa z gmin: Dąbrówka, Jabłonna, Nieporęt, Radzymin, Serock, Somianka oraz Wieliszew. Powiat Legionowski włączył się w organizację Festiwalu.

Do wyboru były 3 wybrane kryteria z niżej wymienionych:
1. Działalność
2. Smaki, kuchnia regionalna
3. Zanikający zawód
4. Dorobek artystyczny
5. Legenda o sołectwie
6. Ciekawy człowiek
7. Osiągnięcia – rozwój sołectwa

Wyniki tegorocznego Festiwalu są następujące:
I miejsce – Sołectwo Józefów
II miejsce – Sołectwo Olszewnica Stara
III miejsce – Sołectwo Dosin

Zwycięzcom zostały przyznane nagrody za I, II i III miejsce oraz nagroda publiczności o łącznej wartości 15000 zł.

Foto
Wyroby kulinarne cieszyły się ogromnym powodzeniem

Foto
Można było też podziwiać regionalne rękodzieła

Występy grup młodzieżowych

Podczas Festiwalu nie zabrakło również stoiska promocyjnego Powiatu Legionowskiego, w którym można było otrzymać najnowsze wydawnictwa w postaci Kuriera – Informatora Powiatu Legionowskiego. Tradycyjnie zorganizowaliśmy również losowanie atrakcyjnych gadżetów promocyjnych w postaci: wiatraczków, balonów, map turystycznych, długopisów, a nawet piłek nożnych.

Foto
Na stoisku Powiatu Legionowskiego można było m.in. otrzymać najnowszy numer Kuriera oraz powiatowe gadżety.

Foto
Nasze stoisko cieszyło się powodzeniem nie tylko dzieci

Foto

Kolejny Festiwal już za rok. Tym razem zapraszamy do gminy Nieporęt.