11 lutego 2013
KPR z tarczą, Siódemka na tarczy

Piłkarze ręczni KPR Legionowo zrobili kolejny krok w kierunku PGNiG SuperLigi. Gorzej poszło naszym siatkarkom na trudnym terenie we Wrocławiu.

Legionowscy szczypiorniści w sobotnim spotkaniu pokonali Pomezanię Malbork, zajmującą trzecie miejsce w tabeli grupy A I Ligi. Przez cały mecz przewaga podopiecznych Jarosława Cieślikowskiego nie była poważnie zagrożona. Mecz został rozegrany w Arenie Legionowo.

Już pierwsze minuty meczu nie pozostawiały wątpliwości co do tego, który zespół jest lepszy. Nasi szczypiorniści już na początku wypracowali sobie sporą przewagę. Tylko problemy ze skutecznością sprawiły, że KPR w pierwszym kwadransie nie zwiększył jej trzykrotnie. Do przerwy goście tracili sześć trafień do naszych z wynikiem 15:9. Po przerwie przewaga KPR-u wzrosła tak, że prowadzili 22:11, ale zmiana systemu obronnego gości sprawiła, że różnica dzieląca obie drużyny zmniejszyła się do pięciu. Dorobek bramkowy KPR-u skutecznie podbudował Łukasz Lisicki, doprowadzając do ostatecznego wyniku 32:23.

Podopieczne Wojciecha Lalka mimo ambitnej postawy przegrały 0:3.  W pierwszej odsłonie gra była wyrównana do wyniku 4:4.  Przyjmująca Impelu ustrzeliła swoją zagrywką naszą zawodniczkę i zrobiło się 10:5. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem gospodyń 25:17. Początek drugiego seta dawał nadzieję na wyrównaną grę, a w jego połowie przewaga Impelu stopniała do zaledwie jednego punktu (14:13), ale niestety końcówka zakończyła się przegraną lalek 25:19. Inauguracja trzeciej odsłony należała do zawodniczek Impelu, ale nasze siatkarki, po rozmowie z trenerem zabrały się za odrabianie strat i doprowadziły do remisu10:10. Od tego aż momentu do przerwy technicznej żadna z drużyn nie odskoczyła drugiej na więcej niż dwa punkty. Jednak od wyniku 16:15 dla Impelu to gospodynie nadawały ton grze, kończąc set 25:19. Mamy nadzieję, że w następnym spotkaniu dziewczyny będą mieć więcej szczęścia.

Dwa remisy i porażka futbolistów. Pierwszy zespół Legionovii zremisował w Zambrowie z miejscową Olimpią 2:2 (1:0). Bramki zdobyli Rawski i Prusik. Duga drużyna rozegrała dwa 45 minutowe sparingi w Legionowie, remisując w pierwszym meczu ze Żbikiem Nasielsk 2:2,  w drugim przegrywając z zespołem z Łomianek 0:3.