19 lutego 2013
Morze otwartych serc

Niedzielny koncert charytatywny na rzecz małego Kacpra udowodnił, że nasz powiat zamieszkują ludzie o wielkich sercach. Akcja zakończyła się ogromnym sukcesem.

W niedzielę po południu Urząd Miasta Legionowo wypełnił się gwarem i śmiechem dzieci. Na koncert przybywały całe rodziny. Organizatorzy zapewnili bowiem moc atrakcji – nie tylko dla najmłodszych.

Dzieci, które przyszły wesprzeć kolegę mogły pomalować sobie buzię u pań z Bajkowego Domu, przebrać się w jeden z bajkowych kostiumów udostępnionych przez wypożyczalnię strojów przy ul. Hubala, zagrać w grę z Kapitanem Wyderką i zrobić fantazyjny słoiczek z kolorową solą. Dorośli natomiast mogli skorzystać z konsultacji dietetycznej, rehabilitacyjnej i podologicznej.

Dużym zainteresowaniem wszystkich zebranych cieszyły się loteria i kiermasz, na których można było zdobyć fantastyczne przedmioty.

Główna część imprezy – koncert charytatywny, która odbywała się na sali widowiskowej, również przyciągnęła tłumy. Niezastąpiony prowadzący, w którego rolę wcielił się Adam Aksamit, zadbał o to, aby widownia nawet na chwilę nie opuszczała sali. Na scenie pojawiło się wielu artystów, a ich występy były ciekawe i niepowtarzalne. Z przedstawieniem „Władca Lewawu” wystąpiła grupa teatralna Młodzi Wierni z parafii Św. Jana Kantego w Legionowie. Niesamowity i zapadający w pamięć koncert „Jeden rytm, jeden świat” dał zespół z ośrodka dziennego pobytu Owiron. Swoje talenty prezentowała legionowska młodzież, podopieczni Szkoły Muzycznej Yamaha, zespół Nikko oraz grupa z Teatru Muzycznego. Na deskach legionowskiego ratusza wystąpił także poseł na Sejm Zenon Durka, Robert Szymański z przyjaciółmi oraz Pawilon Czwarty – zespół, który zdobył nagrodę publiczności podczas wieliszewskiego konkursu „Nasz Talent”.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2013/galeria0007{/gallery}

Również gwiazdy przyszły, aby wesprzeć Kacperka. Artur Żmijewski odczytał bajkę, a potem zlicytował książkę, w którą wpisał dedykację. Andrzej Krzywy przyniósł na licytację płytę zespołu De Mono i zdjęcie zrobione podczas kręcenia jednego z teledysków. Pojawiła się także Zofia Klepacka, medalistka olimpijska, która na rzecz Kacpra przyniosła podpisaną przez siebie kamizelkę. Cała trójka schodząc ze sceny siadała na specjalnej, czerwonej kanapie VIPów, aby rozdawać autografy i robić sobie zdjęcia z fanami.

Pomiędzy występami prowadzone były licytacje. W ich trakcie sprzedano m. in. koszulkę i piłkę z autografami reprezentacji Polski, obraz autorstwa Jeremiasza Popiela, kurtkę Roberta Kubicy oraz koszulkę i autograf Joanny Paprockiej. Najważniejsze jednak były ręcznie robione serca przygotowane przez Starostę, Wicestarostę, Wójta Gminy Wieliszew i Skarbnika Powiatu.

Akcja odniosła ogromny sukces. Na rzecz małego Kacpra udało się zebrać aż 21 000 zł!

Najwyżej wylicytowane serce wykonane zostało przez Pawła Kownackiego

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację koncertu, a w szczególności:

• Fundacji Omega Pomagamy za przeprowadzenie zbiórki publicznej,
  • Adamowi Aksamitowi za prowadzenie koncertu i licytacji,
  • Arturowi Żmijewskiemu, Andrzejowi Krzywemu i Zofii Klepackiej za uświetnienie koncertu swoją obecnością,
  • Miejskiemu Ośrodkowi Kultury za bezpłatne użyczenie sali widowiskowej i niezastąpioną obsługę imprezy,
  • wszystkim artystom występującym na scenie,
  • Gazecie Miejscowej, Radiu Hobby i telewizji LTV Legionowo za objęcie imprezy patronatem medialnym,
  • wszystkim wystawcom, którzy aktywnie uczestniczyli w akcji,
  • wypożyczalni strojów przy ul. Hubala za bezpłatne użyczenie strojów,
  • wszystkim darczyńcom, którzy włączyli się w akcję poprzez przekazanie na rzecz Kacpra darów rzeczowych oraz pieniężnych,
  • wolontariuszom i osobom obsługującym imprezę za włożenie serca w organizację tak wspaniałej inicjatywy.