22 lutego 2013
Wspólny bilet zostaje

Spotkanie Prezydenta Legionowa z dyrektorem ZTM zaowocowało podjęciem niezwykle ważnej decyzji dla osób korzystających z kolei: „wspólny bilet” zostaje.

Osoby podróżujące ze stacji Legionowo, posługując się kartą miejską będą mogli nadal podróżować na trasie PKP Legionowo – Warszawa (pociągami Kolei Mazowieckich) bez zmienionych zasad. Chcąc zmniejszyć wysokość podwyżki dotacji dla ZTM-u rozważane jest jednak ograniczenie zasięgu „wspólnego biletu” tylko do stacji „Legionowo”. Natomiast dla pasażerów korzystających dotychczas ze stacji „Legionowo – Przystanek” miasto zapewniłoby większą liczbę kursów bezpłatnego autobusu dowozowego. Takie rozwiązania przyniosą zmniejszenie kosztów ponoszonych na rzecz ZTM o 700 tys. zł.

Dodatkowo, miasto stara się o wydłużenie trasy S3 do stacji „Legionowo Przystanek”. Jest to linia zapewniająca dojazd do głównych węzłów komunikacyjnych w Warszawie. By uniknąć horrendalnie wysokich dopłat do usług warszawskiego przewoźnika, rozważana jest również likwidacja weekendowych kursów S9 (przy zachowaniu linii S3) – z przeprowadzonych w mijającym tygodniu obserwacji wynika, że w soboty i niedziele pociągi tej linii jeżdżą niemalże puste.

Zmiany w komunikacji w najbliższych latach będą nieuniknione. Po ukończeniu tunelu w Alei Róż oraz wybudowaniu dworca i „wewnętrznej obwodnicy miasta” w ramach Centrum Komunikacyjnego należy się spodziewać kolejnych modyfikacji.

Źródło: legionowo.pl