22 marca 2013
Szkolne targi

Już drugi raz w Legionowie odbyły się Targi Szkół Ponadgimnazjalnych i Wyższych, zorganizowane wspólnie przez Urząd Miasta Legionowo i Starostwo Powiatowe w Legionowie.

19 marca przed południem uczniowie ostatnich klas gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną placówek z powiatu legionowskiego i okolic. W legionowskiej Arenie swoje stoiska prezentowało 20 uczelni wyższych, 6 szkół ponadgimnazjalnych, Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Legionowie, Powiatowy Urząd Pracy, Powiatowa Izba Gospodarcza oraz Powiatowy Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości.

Impreza przyciągnęła tłumy młodych ludzi. Trudno się dziwić, wszak nie co dzień zdarza się okazja, by poznać i porównać oferty szkół, i uczelni bez konieczności odbycia wielu podróży do ich siedziby. W targowych stoiskach można było dostać ulotki informacyjne, porozmawiać z przedstawicielami szkół i uczelni, na gorąco porównać, które placówki odpowiadają na potrzeby szukających informacji uczniów. Odwiedzająca targi młodzież mogła również skorzystać z porad pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i doradców zawodowych z Powiatowego Urzędu Pracy. W stoiskach samorządów gospodarczych z terenu powiatu można się było dowiedzieć, jakich pracowników poszukują lokalni przedsiębiorcy i rzemieślnicy, a co za tym idzie, w jakim kierunku warto się kształcić.

Liczba odwiedzających po raz kolejny pokazała, że targi szkół to pomysł trafiony, odpowiadający na potrzeby młodzieży z naszego powiatu.