26 marca 2013
Tydzień z Internetem w Bibliotece

Biblioteka w Legionowie w ramach Tygodnia z Internetem zorganizowała cykl spotkań „Necio.pl – Zabawa w Internet” i spotkanie „Pierwszy krok w cyfrowy świat”.

Tydzień z Internetem 2013 to ogólnoeuropejska kampania koordynowana przez stowarzyszenie Telecentre-Europe, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do korzystania z Internetu. W poprzednich dwóch edycjach udział wzięło ponad 250 tysięcy osób z kilkudziesięciu krajów. Polską edycję Tygodnia z Internetem 2013 wspólnie koordynują: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo oraz Stowarzyszenie Miasta w Internecie. Kampanię objął honorowym patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Legionowie w ramach Tygodnia z Internetem odbywały się spotkania dla dzieci „Necio.pl – Zabawa w Internet”. W zajęciach uczestniczyły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 10 oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Legionowie. Od pierwszego dnia zajęć uczestnikom towarzyszył robot Necik. Poprzez specjalnie przygotowane gry i zabawy mali goście poznawali zasady funkcjonowania Internetu, dowiedzieli się do czego może być przydatny oraz jakie może nieść zagrożenia. Podsumowaniem spotkań była gra w necikowe bingo, w której dzieci przypominały sobie wcześniej poznane zagadnienia.

20 marca 2013 r w Czytelni Internetowej odbyło się spotkanie „Pierwszy krok w cyfrowy świat” skierowane do osób z pokolenia 50+, którego celem było zachęcenie do korzystania z Internetu poprzez ukazanie realnych korzyści, jakie może dać cyfrowy świat oraz przełamanie obaw powstrzymujących przed zrobieniem pierwszego kroku w sieci. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, do czego może być przydatny Internet, jakie użyteczne dla siebie informacje można w nim znaleźć oraz w jak sposób i gdzie ich szukać. Wszyscy próbowali wyszukiwać i przeglądać ciekawe strony internetowe, między innymi stronę Biblioteki. Uczestnicy spotkania zarejestrowali swój udział na stronie kampanii Tydzień z Internetem 2013.

Wszystkie spotkania były okazją do dobrej zabawy, integracji i wspólnego odkrywania korzyści płynących z korzystania z sieci. Na zakończenie każdy uczestnik zajęć otrzymał dyplom za udział w spotkaniu organizowanym w ramach Tygodnia z Internetem 2013.

Zapraszamy do korzystania ze stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu w Czytelni Internetowej przy ul. marsz J. Piłsudskiego 41 oraz Czytelni Biblioteki Głównej przy ul. W. Broniewskiego 7.

Źródło: bibliotekalegionowo.pl