29 marca 2013
Nowa linia L11

Na wniosek Urzędu Gminy Wieliszew od dnia 1.04.2013 r. zostanie uruchomiona nowa linia L11, która przejmie kursy obecnej linii L-9.

Od 1.04.2013r. uruchomiona zostanie dodatkowa linia autobusowa L11. Na prośby pasażerów linia L-9 kolejno zyskiwała dodatkowe warianty tras. Początkowo kursowała tylko do Komornicy i pętli przy wieliszewskiej plaży. Później trasa została wydłużona aż do Nowego Dworu Mazowieckiego. Następnie pojawiły się wariantowe przejazdy przez Górę. W międzyczasie funkcjonowały także podjazdy pod Urząd Gminy w Wieliszewie. W związku z tym rozkład jazdy stał się nieczytelny. Mnogość oznaczeń literowych w rozkładach jazdy wprowadzało zamieszanie. Pasażerowie mieli problem z poprawnym odczytaniem trasy. Tymczasowym rozwiązaniem było wprowadzenie na wniosek Urzędu Gminy Wieliszew tabliczek z kierunkiem jazdy, które przewoźnik umieszcza za przednią szybą autobusu. Aby jednak ostatecznie uregulować tę kwestię, w celu poprawy czytelności układu komunikacyjnego obszaru Gminy Wieliszew, urząd zwrócił się do ZTM o utworzenie oddzielnej linii dla kursów do Nowego Dworu Mazowieckiego. W związku z tym od 01.04.2013r. kursy linii L-9 do tego miasta zostaną wydzielone do nowo utworzonej linii L11.

Od świątecznego poniedziałku linie autobusowe kursować będą na następujących trasach:

• L-9: PKP Legionowo – Komornica Szkoła (Wieliszew Plaża)
  • L10: PKP Legionowo – Wieliszew Plaża
  • L11: PKP Legionowo – Nowy Dwór Mazowiecki

Linie L-9 i L11 nadal będą miały charakter dowozowy do kolei i będą skoordynowane z pociągami SKM na stacjach Legionowo i Michałów-Reginów.

Źródło: wieliszew.pl