29 marca 2013
Nagradzamy krwiodawców

Krew to bezcenny dar, dlatego też tych, którzy się nim dzielą należy nagradzać. Na marcowej sesji Rady Powiatu odbyło się wyróżnienie powiatowych krwiodawców.

Dotychczas na terenie powiatu legionowskiego odbyło się 12 otwartych akcji krwiodawstwa organizowanych przez Polski Czerwony Krzyż. W sumie udało się zebrać ponad 193 litry krwi.

Aby zachęcić mieszkańców do dzielenia się tym najcenniejszym surowcem Legionowski Oddział PCK wraz ze Starostwem Powiatowym w Legionowie zorganizował konkurs dla honorowych dawców krwi, który trwał od 2 stycznia do 28 lutego. W czasie tych dwóch miesięcy na akcje zgłosiło się 300 osób, z tego 236 oddało 111 litrów krwi, a w konkursie wzięło udział 139 osób. Każda z nich, po wyjściu z ambulansu wypełniała krótki formularz, który następnie posłużył za kupon podczas losowania nagród. 28 lutego br. specjalnie powołana komisja dokonała typowania zwycięzców, wśród których znaleźli się: Maria Mędrzycka, Anna Malanowska, Natalia Saita, Daniel Głodek, Kamil Łunek i Olaf Szczęsny.

Ponadto podczas marcowej sesji Rady Powiatu w Legionowie Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża wyróżnił Odznaką Honorową PCK II stopnia Grzegorza Foryszewskiego, który przez wiele lat był honorowym krwiodawcą i czynnie działał na rzecz PCK.