8 sierpnia 2011
Wspieramy legionowską siatkówkę

Patronat nad działalnością LTS „Legionovia” to kolejne z przedsięwzięć Powiatu Legionowskiego, mające na celu wsparcie wychowania młodzieży poprzez sport i propagowania wśród młodych ludzi zdrowego stylu życia.

Legionowskie Towarzystwo Siatkówki „Legionovia” już od kilku lat odnosi wiele sukcesów, zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Ostatnio kolekcję jego triumfów powiększyło powołanie jednej z zawodniczek klubu - Katarzyny Jóźwickiej do kadry narodowej na Igrzyska Młodzieży Studenckiej w Chinach.

Starosta Jan Grabiec prezentuje nową koszulkę LTS "Legionovia"

Legionowskie starostwo konsekwentnie wspiera działania, dzięki którym dzieci z powiatu legionowskiego mogą odnaleźć w swoim rodzimym środowisku motywację do aktywnego życia. Od szeregu lat pomaga w organizacji Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i wielu lokalnych imprez sportowych. Kolejnym z przedsięwzięć jest objęcie patronatem drużyn seniorek, kadetek i młodziczek z klubu LTS Legionovia. Współpraca z klubem to natępny krok, dający szansę na wychowanie dzieci i młodzieży poprzez sport, jak również pozwalający na wsparcie najbardziej uzdolnionych młodych sportowców.