12 kwietnia 2013
Umowa na Jagiellońską podpisana

Jesienią tego roku mieszkańcy Legionowa pojadą wyremontowaną Jagiellońską, Parkową i Sobieskiego. Dziś podpisana została umowa pomiędzy Powiatem Legionowskim a firmą Skanska S.A. w Warszawie na przebudowę tego układu komunikacyjnego za kwotę ponad 7 mln złotych.

Wykonawca rozpocznie prace najpóźniej w połowie maja. Wcześniej znany będzie zatwierdzony harmonogram robót budowlanych, które odbywać się będą etapami zgodnie z projektem tymczasowej organizacji ruchu.

Przebudowa zakłada:
- wybudowanie ronda na zbiegu Sobieskiego i Parkowej z bezpiecznymi przejściami dla pieszych, tzw. azylami,
- modernizację łuku Sobieskiego-Krakowska na wysokości ul. Lwowskiej z wybudowaniem lewoskrętu we Lwowską,
- modernizację ulicy i wybudowanie chodników na Parkowej od strony szkoły do Sobieskiego, i dalej w stronę Krakowskiej,
- wybudowanie nowych zatok autobusowych na Parkowej przebudowę chodników i budowę nowych miejsc parkingowych wzdłuż Jagiellońskie,
- modernizację skrzyżowania Jagiellońskiej z Piłsudskiego wraz przebudową sygnalizacji świetlnej, m.in. poprzez budowę prawoskrętu dla jadących od Przystanku w Piłsudskiego.

Podczas podpisania umowy przedstawiciel wykonawcy dyrektor Sławomir Ramski z firmy Skansa zapewnił, że firma dołoży starań, aby utrudnienia w ruchu były dla mieszkańców Legionowa jak najmniejsze. Planowane zakończenie inwestycji to wrzesień / październik 2013 r.

Całkowita wartość inwestycji opiewa na kwotę 7 633 104,18 zł z czego dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych wynosi 3 mln złotych. Pozostała wartość inwestycji sfinansowana zostanie po połowie przez Miasto Legionowo i Powiat Legionowski.

od prawej: pełnomocnik firmy Skanska, dyrektor Sławomir Ramski, starosta legionowski Jana Grabiec
oraz wicestarosta Robert Wróbel