15 kwietnia 2013
Rowerowa rywalizacja już w niedzielę

Przedłużająca się zimowa aura opóźniła start rowerowego sezonu. Pierwszy maraton cyklu, otwierający dziewiąty sezon Merida Mazovia MTB, odbędzie się 21 kwietnia w Legionowie.

Dla startujących przygotowane są 3 dystanse z podziałem na kategorie wiekowe i płeć. Dla dzieci i osób rozpoczynających jazdę na rowerze dystans Hobby (6 km), dla osób bardziej zaawansowanych dystanse Fit (32 km) i Mega (55 km). Na każdej edycji dekorowanych jest ponad 100 osób. W aspekcie rywalizacji nagradzani są nie tylko najszybsi, ale i całe rodziny i drużyny w specjalnych klasyfikacjach. Trasy przystosowane są dla wszystkich chcących zasmakować sportowej rywalizacji i dobrej zabawy. Dodatkowo wśród uczestników losowane są upominki w tzw. Tomboli. A jak ktoś nie ma roweru bądź kasku, może skorzystać z wypożyczalni. Podczas maratonu na terenie miasteczka działa serwis rowerowy, gdzie specjaliści pomagają przygotować rower do startu. Na dystansie Mega zorganizowane będą trzy bufety z napojami izotonicznymi, wodą i batonami. Malownicza trasa w Lesie Chotomowskim z pewnością zapewni zawodnikom odpowiednią porcję wrażeń.
opis trasy maratonu w Legionowie

Nie zapomniano także o najmłodszych oraz osobach towarzyszących i kibicach. Dla nich zorganizowana została Strefa Rodzinnej Rozrywki. Dla dzieci nauka jazdy na rowerkach biegowych Puky Race, dla nieco starszych Mini wyścig oraz plac zabaw pod namiotem, gdzie odbywają się edukacyjne prelekcje, konkursy i zabawy. Dorośli mogą zrelaksować się w strefie odpoczynku lub odwiedzić czytelnię.

Zapleczem bazy zawodów będzie nowoczesny obiekt Areny Legionowo. Zawodnicy będą mieli do dyspozycji specjalnie przygotowane zaplecze, posiłek, myjnię rowerową, a dla chętnych możiwość wypożyczenia roweru. Na terenie Areny znajdą się stoiska z odzieżą kolarską, odżywkami i częściami rowerowymi.

W ramach maratonu zorganizowana zostanie również klasyfikacja Najlepszego Mieszkańca Powiatu Legionowskiego pod patronatem starosty legionowskiego. Wyłoniony zostanie najlepszy mieszkaniec w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit, Mega z podziałem na płeć.

Program zawodów:

sobota (20.04)
godz. 14.00 - 18.00 zapisy w Biurze Zawodów przy Arenie Legionowo, ul. Chrobrego 50

niedziela (21.04)
godz. 8.00 - 10.30 zapisy w Biurze Zawodów
godz. 10.30 - ustawianie zawodników w sektorach startowych
godz. 11.00 - start maratonu, dystanse Fit, Mega
godz. 11.10 - start dystansu Hobby
godz. 12.30 - dekoracja dystansu Hobby
godz. 12.45 - tombola dla dystansu Hobby
godz. 13.30 - dekoracja dystansu Fit
godz. 14.45 - dekoracja dystansu Mega
godz. 15.00 - dekoracja najlepszych mieszkańców Powiatu legionowskiego (Hobby,Fit, Mega)
godz. 15.05 - tombola dla uczestników dystansu Fit i Mega

W godz.10.00-15.00 - atrakcje na terenie miasteczka sportowego:
godz. 11.20 - start mini wyścigu
godz. 09.00 -14.00 - nauka jazdy na rowerkach biegowych Puky Race
godz. 09.00 - 15.00 - plac zabaw pod namiotem
godz. 12.30 - 14.00 - konkursy

Start i meta przy Arenie Legionowo, ul. B. Chrobrego 50.

Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Legionowo oraz Starosta Legionowski.

Maratony Merida Mazovia MTB organizowane przez Cezarego Zamanę to prawdziwe sportowe wyzwania, ale także możliwość aktywnego spędzenia czasu w rodzinnym gronie. Bezpieczeństwo, odpowiednie zaplecze, atrakcyjne nagrody w klasyfikacji generalnej oraz zróżnicowane dystanse gwarantują, że każdy wielbiciel jazdy na rowerze znajdzie coś dla siebie.

Biuro zawodów: Katarzyna Krakowiak, tel +48609084184, e-mail: biuro@mazoviamtb.pl
Kontakt dla mediów: Sylwia Lewandowska, High Quality Zone, tel+48606499888, e-mail:sylwia@hqz.com.pl

Szczegółowe informacje na mazoviamtb.pl