10 maja 2013
Most do przebudowy

Most na ul. Kościelnej w Łajskach to kolejny obiekt inżynieryjny, który powiat chce zmodernizować. Dzięki planowanej na ten rok przebudowie powstać ma praktycznie nowa konstrukcja.

W ramach robót, jakie powiatowe służby drogowe umieściły w planach inwestycji, poszerzona ma zostać płyta mostu. To szczególnie dobra wiadomość dla pieszych i rowerzystów. Dzięki szerszej płycie, oprócz nowej konstrukcji i nawierzchni jezdni, na moście dobudowany zostanie po jednej stronie chodnik, a po drugiej ścieżka rowerowa.

Podobnie, jak w przypadku innych zadań inwestycyjnych, powiat stara się o środki zewnętrzne z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa. Wniosek o dofinansowanie "Przebudowy mostu w ciągu drogi powiatowej nr 1818W w gminie Wieliszew wraz z dojazdami". Zgodnie z informacją ustną, uzyskaną w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, wniosek Powiatu Legionowskiego został pozytywnie zaopiniowany przez Ministerstwo i przyjęty przez Komisję Wspólną Rządu i Samorządu w kwocie 4 540 200 zł. Obecnie oczekujemy na pisemne potwierdzenie decyzji o przyznaniu środków. Deklaracja Gminy Wieliszew o współfinansowaniu przedsięwzięcia jest nadal aktualna.

W wyniku przetargu nieograniczonego wykonawcą przebudowy mostu w Łajskach została firma Skanska S.A. Wprowadzenie wykonawcy na budowę odbędzie się 21 maja 2013 r.

Tego typu prace wiążą się niestety z utrudnieniami w ruchu. Na czas prac modernizacyjnych ustalony zostanie objazd dla samochodów, gdyż most zostanie całkowicie zdemontowany. Piesi mogą być spokojni - dla nich będzie zapewnione przejście. Na temat wyznaczonych objazdów poinformujemy Państwa wkrótce.