28 maja 2013
II Paraolimpiada

Miniony piątek był czasem sportowych zmagań niepełnosprawnych mieszkańców powiatu legionowskiego w ramach obchodów II Dni Osób Niepełnosprawnych.

Mimo niesprzyjającej tego dnia pogody Stadion Miejski w Legionowie zgromadził wielu niepełnosprawnych miłośników sportowych rozgrywek, Arena Legionowo zaś stałą się miejscem zabaw rekreacyjnych. W II Paraolimpiadzie dzieci i młodzieży wzięło udział 180 osób. Część z nich wystartowała w konkurencjach rekreacyjnych, takich jak tor przeszkód z płotkami, slalom z piłką koszykową, rzuty piłeczkami do kręgu i obręczy, strzały do bramki czy przenoszenie piłeczek. Reszta zawodników wzięła udział w konkurencjach lekkoatletycznych, czyli w biegu na 60 i 200m, skoku dal i rzutach piłką.

Podczas uroczystości można wyło zobaczyć poplenerową wystawę malarską „Chodź pomaluj mój świat”, wyeksponowaną w holu Areny w Legionowo.

Imprezie towarzyszył duch sportowej rywalizacji, a uczestnicy paraolimpady dzielnie walczyli o sportowe trofea. Wkładali olbrzymi wysiłek aby zdobyć jak najlepsze wyniki. Walczyli nie tylko z liczną konkurencją, ale znacznie częściej z własnymi ograniczeniami. Mimo rywalizacji wszyscy uczestnicy II edycji sportowych zmagań niepełnosprawnych zasługują na miano zwycięzcy i są pozytywnym przykładem walki z własnymi słabościami.

Liczny udział zawodników w paraolimpiadzie, zainteresowanie organizacji zajmujących się osobami niepełnosprawnymi, udział rodzin i opiekunów świadczy o tym, że takie imprezy sportowe są potrzebne nie tylko zawodnikom ale całej społeczności.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2013/0023{/gallery}

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2013/0024{/gallery}