5 czerwca 2013
Legionowo bez MOSiRu

Jeszcze tylko miesiąc legionowskim sportem zarządzać będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Od lipca zadania te ma przejąć w całości Wydział Sportu i Edukacji Urzędzie Miasta Legionowo, wspomagany przez inne komórki merytoryczne.

Większość obiektów MOSIRu, czyli Stadion Miejski, boiska i place zabaw, są od maja br. administrowane przez KZB. Takie rozwiązanie umożliwi oszczędności w budżecie miasta, dzięki wspólnym dla wielu obiektów przetargom na dostawy mediów i zakupy materiałów, wyposażenia czy usług. Pod nadzorem MOSiRu znajduje się obecnie wyłącznie Arena Legionowo.

Z ekonomicznego i racjonalnego punktu widzenia dalsze funkcjonowanie tej jednostki jako samodzielnego podmiotu prawnego straciło zatem rację bytu. Po rozwiązaniu MOSiRu Areną administrować będzie Wydział Administracyjno-Gospodarczy UM. Zadania związane z organizacją i rozwojem sportu w Legionowie przejmie natomiast Wydział Edukacji i Sportu. Zmiany formalne zostaną przeprowadzone w sposób jak najmniej zauważalny dla mieszkańców i wszystkich klientów. Pracownicy MOSiR znajdą zatrudnienie w Urzędzie Miasta i w KZB.

Zaoszczędzone w miejskim budżecie środki będą przeznaczone na dalszy rozwój legionowskiego sportu i nowe inicjatywy w tym zakresie. Miasto od lat wspiera rozwój sportu, z naciskiem na popularne i najbardziej dostępne dyscypliny. Ten trend będzie nadal utrzymany.

Wszystkie kroki związane z likwidacją zostaną poczynione do końca czerwca:
tj. przejęcie obiektów czy umowy z pracownikami. Likwidacja MOSiRu planowana jest z końcem czerwca br. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą radni na sesji 26 czerwca br.

źródło: www.legionowo.pl