17 czerwca 2013
Szulich znów triumfuje

W ostatni weekend w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu. Dawid Szulich uzyskał na nich kwalifikację na Mistrzostwa Świata w Barcelonie.

W Mistrzostwach brało udział   645  zawodniczek i zawodników z 122 klubów z całej Polski. UKS "Delfin" Legionowo reprezentował na imprezie m.in. Dawid Szulich Były to dla niego kolejne udane Mistrzostwa Polski. Dawid na dystansie 50 m stylem klasycznym  wywalczył kwalifikację na Mistrzostwa Świata  w Barcelonie, złoty medal w kategorii seniorów i młodzieżowców oraz tytuł Mistrza Polski uzyskując czas 0:27.91 (rekord życiowy). Na dystansie 100m stylem klasycznym wywalczył  złoty medal  w kategorii seniorów i młodzieżowców  z czasem 1:01.21 sek.

Drugi  zawodnik występujący również w barwach klubu SMS Racibórz Michał Perl na 50 metrów w stylu klasycznym zdobył 30. miejsce i uzyskał czas 30,40 sekundy (rekord życiowy). Na 100 metrów stylem klasycznym Michał był 41. zawodnikiem uzyskując czas 1:07,90 (rekord życiowy). Michał startował również na 200 metrów stylem klasycznym i zajął 53. miejsce uzyskując czas 2:35,15 sekundy . Był to debiut Michała na Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców.

W klasyfikacji medalowej  Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców  UKS „Delfin” zajął 10. miejsce.