18 czerwca 2013
Kierownictwo na Konwencie

W dniach 13 – 14 czerwca w Białobrzegach odbył się II Konwent Kadry Kierowniczej Działów Ochrony Środowiska Starostw Powiatowych z terenu województwa mazowieckiego na temat „Gospodarka odpadami w świetle przepisów nowej ustawy o odpadach”.

Spotkanie szkoleniowe adresowane było do kadry kierowniczej działów ochrony środowiska samorządów powiatowych województwa mazowieckiego, a przewodniczył mu Robert Wróbel, Wicestarosta Powiatu Legionowskiego.
Celem szkolenia było przekazanie wiedzy dotyczącej aktualnych regulacji prawnych w zakresie gospodarowania odpadami w świetle przepisów nowej ustawy o odpadach z 14 grudnia 2012r. Spotkanie umożliwiło pogłębienie wiedzy oraz było okazją do wymiany wspólnych doświadczeń w tak szerokim obszarze wiedzy jakim jest gospodarka odpadami.

Szkolenie zaplanowane na dzień 13 czerwca poprowadziła Pani Anna Panek – Kierownik Oddziału Gospodarki Odpadami Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Jako ekspert w tej dziedzinie, praktyk a także doświadczony szkoleniowiec udzieliła odpowiedzi na pytania gości.
Dzień później uczestnicy odwiedzili Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej PEC Legionowo Sp. z o.o., gdzie mieli okazję bliżej zapoznać się z funkcjonowaniem nowoczesnej instalacji,która oprócz obniżania kosztów dystrybucji ciepła, przyczynia się do poprawiania stanu środowiska naturalnego.