20 czerwca 2013
Goście na budowie

Symboliczne „wbicie pierwszej łopaty” urozmaiciło wizytę szwajcarskich gości, którzy wizytowali budowę Centrum Komunikacyjnego w Legionowie.

Wizyta w Legionowie jest częścią wizyty delegacji szwajcarskiej organizowanej przez Ambasadę Szwajcarską w Polsce. Legionowo okazało się atrakcyjnym miejscem do zwiedzania, gdyż właśnie tutaj realizowana jest jedną z czterech inwestycji dofinansowanych przez Szwajcarsko-Polski Program Współpracy w województwie mazowieckim. W programie wizyty goście odbyli spotkanie z władzami miasta i powiatu, podczas którego zaprezentowane zostały główne założenia projektu Centrum Komunikacyjnego w Legionowie, a następnie wzięli udział w uroczystości „wbicia pierwszej łopaty” na terenie budowy. Była to również okazja do zapoznania się z aktualną infrastrukturą stacji Legionowo.

W skład delegacji szwajcarskiej weszli przedstawiciele agencji rządowej ds. ekonomicznych  Szwajcarii, Ambasady Szwajcarii w Polsce oraz Biura Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy:

• Marie-Gabrielle Ineichen-Fleisch, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, Nauki i Badań (WBF)
  • Lukas Beglinger, Ambasador Szwajcarii w Polsce
  • Hugo Bruggmann, Dyrektor Sekcji ds. pomocy szwajcarskiej rozszerzonej Unii Europejskiej, Sekretariat Stanu ds. ekonomicznych (SECO) przy Federalnym Departamencie ds. ekonomicznych
  • Chantal Moser, Dyrektor ds. ekonomicznych w Ambasadzie Szwajcarii w Polsce
  • Roland Python, Dyrektor Biura Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy
  • Tony Moré, Dyrektor Sekcji ds. Europy, Sekretariat Stanu ds. ekonomicznych (SECO) przy Federalnym Departamencie ds. ekonomicznych.

Delegacja zapoznała się z aktualnym stanem realizacji inwestycji, utrudnieniami spowodowanymi pozostałościami po budynkach koszarowych po stronie osiedla Piaski oraz historią legionowskiego dworca.

Źródło: legionowo.pl