24 czerwca 2013
Czytam i polecam

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Legionowie rozstrzygnęła konkurs czytelniczy "Czytam i polecam".

W konkursie czytelniczym „Czytam i polecam” organizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Legionowie jury (bibliotekarki legionowskiej Biblioteki: Justyna Kaszuba, Małgorzata Ciechanowska, Ewelina Brakoniecka) wyłoniło najciekawsze ich zdaniem wypowiedzi i przyznało trzy nagrody i jedno wyróżnienie.

Książka tradycyjna (papierowa)

Klaudia Jakubowska z Legionowa:
Polecam książkę „Krucha jak lód” Jodi Picoult, ponieważ autorka w niesamowity sposób przedstawia problem choroby dziecka, jej wpływ na pozostałych członków rodziny, relacje między rodzicami i ich różny sposób podejścia do chorego dziecka. Książka jest piękna i poruszająca. To opowieść pełna miłości, przyjaźni i nadziei, która nigdy nie gaśnie. Warta ponownego przeczytania.

Audiobook

Nagroda - Beata Bazylewicz z Legionowa

Polecam audiobook „Cała jaskrawość” Edwarda Stachury, ponieważ chyba nikt inny tak jak Stachura nie potrafił zachwycać się światem. Powieść pokazuje jak niezwykłe może być wykonywanie zwykłych codziennych czynności. Uczy żyć uważnie i pięknie. Interpretacja Olbrychskiego ukazuje prostotę a zarazem wspaniałość powieści a także bogactwo języka jakim została napisana.

Wyróżnienie - Beata Dudek z Legionowa
Polecam audiobook pt. "Hobbit, czyli tam i z powrotem" J. R. R Tolkien, ponieważ jest to wygodne zastosowanie tzw. "mówionej" książki. Słuchając opowieści przenosimy się w inny wymiar. Fantastyczna opowieść uczy walki z przeciwnościami, poznawanie samego siebie. Moje motto do tej opowieści to: " Każdy z nas ma do spełnienia jakąś misję dziejową, która może zmienić oblicze, świata". Może dzięki tej opowieści ktoś może zmienić się na lepsze. Dostrzec to, że trzeba cenić to, co się ma. Po wysłuchaniu Hobbita można dostrzec, że żaden skarb nie jest wart życia.

E-book

Nagroda - Magdalena Grzybowska z Legionowa

Polecam „Sposób na Alcybiadesa” Edmunda Niziurskiego, ponieważ to świetny sposób na współczesnych uczniów. Mogą czytać o przygodach uczniów z roku szkolnego 1960/61 na ekranach swoich komputerów lub tabletów. Tylko zagrożenie pozostaje wciąż to samo – podpowiadam im przecież, że może i na mnie mogą przygotować coś podobnego do SPONAA.

Gratulujemy laureatom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, plebiscytach i quizach organizowanych przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Legionowie.

Źródło: bibliotekalegionowo.pl