26 czerwca 2013
VIII Wieliszewski Turniej Judo

Koniec roku szkolnego jest również końcem sezonu sportowego. Jak na taką okoliczność przystało należy podsumować osiągnięcia sportowe młodych judoków z naszego powiatu.

W niedzielę 23 czerwca br. Gmina Wieliszew gościła judoków z sześciu klubów: Legionowskiego Towarzystwa Sportowego, TKKF Apollo Otwock, SP2 Samuraj Legionowo, Pilawa Białobrzegi, Nastula Fight Club i gospodarza - Sekcję Judo z Wieliszewa. W Turnieju wystartowało ponad 70 zawodników. Walki rozgrywane były na trzech tatami, co przyczyniło się do sprawnego przeprowadzenia zawodów, a kibicom pozwoliło na oglądanie większej liczby pojedynków w krótszym czasie. Judo jest to sztuka i sport walki, który można bezpiecznie trenować już od najmłodszych lat, czego przykładem jest udział w wieliszewskim turnieju najmłodszego zawodnika Jakuba Plejznerowskiego liczącego zaledwie 4 lata. Zawodnicy w wieku od 4 do ponad 40 lat rywalizowali w 21 kategoriach wagowych. Dekoracji w imieniu Wójta Gminy Wieliszew Pana Pawła Kownackiego dokonał Kierownik Gminnego Ośrodka Kultury w Wieliszewie Tadeusz Szczygielski, Prezes LTS i trener sekcji judo pan Jacek Kuźmiński oraz współorganizatorka wieliszewskiego turnieju pani Anna Kuźmińska.

Za wspaniałą rywalizację i wielkie serce do walki zawodnicy otrzymali atrakcyjne medale, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Wieliszew. Po tak udanym zakończeniu sezonu zarówno zawodnicy, jak i trenerzy zasługują na wypoczynek. Potrwa on do 26 lipca, kiedy to LTS i SJ Wieliszew wyjeżdżają na obóz sportowy do Świnoujścia, gdzie zaczną przygotowania do powakacyjnych zawodów.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wagowych:

Konrad Ziółkowski
Więckowski Bartosz