27 czerwca 2013
Jezioro jeszcze bezpieczniejsze

Dziś Starosta Legionowski przekazał przedstawicielom Komisariatu Rzecznego Policji Wodnej wysokiej jakości alkomat, dzięki któremu nad wodą będzie jeszcze bezpieczniej.

Nie od dziś wiadomo, że wypoczynek nad wodą niejednokrotnie łączy się z brawurą pod wpływem alkoholu. Chcąc zapewnić bezpieczeństwo zarówno turystom, jak i  mieszkańcom powiatu legionowskiego, korzystającym z uroków Jeziora Zegrzyńskiego, Starostwo Powiatowe w Legionowie zakupiło wysokiej klasy alkomat.  Z raportów policyjnych bowiem wynika, że najczęstszą przyczyną utonięć jest spożycie alkoholu przed kąpielą. Dzięki tej darowiźnie, przekazanej w ramach programu „Bezpiecznie nad Jeziorem Zegrzyńskim”, realizowanego od 2011 roku, policjanci z Komisariatu Rzecznego Policji Wodnej będą mogli wyrywkowo sprawdzać trzeźwość zarówno plażowiczów, jak i amatorów sportów wodnych.