5 lipca 2013
Prezesi u starosty

Starosta Legionowski spotkał się dziś z ustępującym prezesem KS ” Legionovia” Legionowo Januszem Gębarowskim i nowym prezesem Januszem Głogowskim.

Goście podsumowali sezon sportowy grup młodzieżowych i seniorskich. W sezonie 2012/2013 Legionovia odniosła wiele sukcesów. Rocznik 1999 awansował do Mazowieckiej Ligi Trampkarzy, a rocznik 2002 do Warszawskiej Ligi Młodzików. Rocznik 2003 w turnieju finałowym Mistrzostw Warszawy Orlików U-10 zdobył Mistrzostwo Warszawy.

Zespół seniorów awansował, po raz pierwszy w historii, do II ligi natomiast drugi zespół seniorski, w sobotę 6 lipca,  zmierzy się na wyjeździe z Rysiem Laski w pierwszym meczu barażowym o utrzymanie się w Lidze Okręgowej.

Prezesi poinformowali starostę o nawiązaniu współpracy z Legią Warszawa. Pod okiem trenerów klubu i szkoleniowców Legii będzie wdrażany specjalny program szkoleniowy, którym zostaną w głównej mierze objęte młodsze roczniki. Zespół seniorski będzie mógł jednak również skorzystać z doświadczeń profesjonalistów.

Starosta Legionowski pogratulował ustępującemu prezesowi wielu sukcesów, a nowego zapewnił o pełnym wsparciu Powiatu w realizacji jego misji. Starosta zadeklarował również chęć pomocy przy poszukiwaniu partnerów i potencjalnych sponsorów klubu.

Od lewej: ustępujący prezes Janusz Gębarowski, starosta Jan Grabiec, nowy prezes Janusz Głogowski