8 lipca 2013
Na tapecie Stołecznej

W minioną niedzielę redakcja Gazety Stołecznej zabrała swoich czytelników na słoneczną plażę w Serocku. Okazja: 50 lat Jeziora Zegrzyńskiego.

W lipcu Gazeta Stołeczna publikuje cykl artykułów o Jeziorze Zegrzyńskim, pokazując swoim czytelnikom, że nie trzeba jechać na Mazury czy nad Bałtyk, by móc posmażyć się na plaży, pograć w siatkówkę , poślizgać na desce czy ugrilować kiełbaskę. Mieszkańcy stolicy i jej okolic mają bowiem własną riwierę tuż pod Warszawą, nad gościnnymi wodami Jeziora Zegrzyńskiego.

Redakcja gazety zaprasza wszystkich na plaże w powiecie legionowskim. W minioną niedzielę zabrali swych czytelników, głównie spoza powiatu legionowskiego, do urokliwego Serocka. Przyjechali tu zabytkowym „ogórkiem”. Pani Ania była tu pierwszy raz, choć mieszka po wschodniej stronie Wisły. „Najbardziej nostalgiczne wspomnienia obudziły się, gdy wsiedliśmy do tego starego, zabytkowego autokaru, gdzie w środku wszystko trzęsie się i chrobocze. A tutaj jestem bardzo mile zaskoczona. Jest bardzo kolorowo, jest mnóstwo kwiatów, jest tu bardzo przyjaźnie, jakaś impreza się tu szykuje na rynku. Można tu przyjeżdżać, bo jest bardzo sympatycznie.”

Kolejnej turystce również bardzo podoba się w powiecie legionowskim. „Zauważyłam, że można tu przyjechać, po drodze nawet nie planując i zostać tu... Sama plaża jest bardzo ładna, jak widać za mną bardzo zaludniona, więc nie tylko ja tak sądzę. W porównaniu z tym jak byłam tu 37 lat temu, to jest tu bardzo duża różnica, jest bardzo przyjemnie”.

„Macie to szczęście, że powiat legionowski leży nad Zalewem Zegrzyńskim. Postanowiliśmy przybliżyć warszawiakom te tereny. Wydaje się, iż jest jeszcze takie przekonanie, że jest tu nadal jeszcze trochę reliktów po poprzednim ustroju. Chciałem pokazać, że tak nie jest. Bardzo fajnie się złożyło, że jest akurat 50-lecie – równa rocznica, więc postanowiliśmy tu wszystkich zaprosić” - mówi pan Maciej, jeden z redaktorów Gazety Stołecznej.

Nie zabrakło chętnych do utrwalenia swojej podobizny na „jedynce” Gazety Stołecznej i każdy mógł zostać osobą z okładki.

W każdy weekend lipca będzie można spotkać mobilną redakcję gazety na jednej z plaż w powiecie legionowskim. Co tydzień organizują bowiem wycieczki na te plaże. W najbliższą niedzielę będzie to wypad rowerowy: najpierw pociągiem do Nasielska, potem na plażę w Porcie Jachtowym Nieporęt. Redakcja Gazety Stołecznej czeka też na Wasze wspomnienia o Jeziorze Zegrzyńskim. Szczegóły na stronie www.warszawa.gazeta.pl