8 lipca 2013
Wędkarze u starosty

Starosta Legionowski spotkał się dziś z zarządem Koła Miejskiego Nr 13 Polskiego Związku Wędkarskiego w Legionowie. Podczas wizyty omówiono m.in. pomysły na wzajemną współpracę.

Dzisiejsze spotkanie, w którym uczestniczyli prezesi Koła: Józef Lupa oraz Roman Pierzchanowski posłużyło do wymiany poglądów i pomysłów na współpracę z samorządem. Przypadająca na ten rok 50. rocznica powstania Jeziora Zegrzyńskiego, to doskonała okazja do włączenia Związku w cykl obchodów, które m.in. dzięki realizacji imprez wędkarskich staną się bardziej bogate i atrakcyjne dla społeczności lokalnej.

Starosta Legionowski poinformował również swoich gości o możliwości pozyskania zewnętrznego finansowania na realizację podejmowanych przez Związek inicjatyw.  Taką szansę dają programy oferowane przez Lokalną Grupę Działania „Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego” oraz Lokalną Grupę Rybacką „Zalew Zegrzyński”.

Koło Nr 13 w Legionowie należy do grona największych organizacji, skupiających pasjonatów wędkowania z terenu naszego powiatu. W swojej działalności statutowej oprócz realizacji imprez promujących aktywny wypoczynek nad wodą, przyczynia się do ochrony wód oraz gatunków ryb w nich żyjących.

Od lewej: wiceprezes Roman Pierzchanowski, prezes Józef Lupa oraz Starosta Legionowski Jan Grabiec