9 lipca 2013
II Zegrzyński Rajd Rowerowy

W niedzielę, 7 czerwca, odbył się rajd rowerowy zorganizowany przez Związek Gmin Zalewu Zegrzyńskiego. Na starcie stwiło się około 200 miłośników dwóch kółek.

Rajd, dla miłośników rowerowych wycieczek z terenów gmin leżących w pobliżu Jeziora Zegrzyńskiego, został zorganizowany już po raz drugi. Okazją do wspólnego spędzenia czasu była 50. rocznica jego utworzenia.
Na serocki rynek, na którym trwały przygotowania do koncertu finałowego Kupalnocki, przybyło 200  rowerzystów z Jabłonny, Legionowa, Nieporętu, Pułtuska, Radzymina, Wieliszewa i Serocka.

Silną grupę reprezentującą Serock, prowadzoną przez dyr. Ośrodka Sportu i Rekreacji w Serocku, Piotra Mulika, utworzyli rowerzyści z różnych miejscowości na terenie gminy, a szczególnie z Borowej Góry.
Poznając nadnarwiańskie krajobrazy, przy okazji, poznawali również swoje  możliwości brnąc przez błotniste polne drogi i piaszczyste, leśne dukty. Do celu dojechali wszyscy, a szczególnie dzielne były dzieci.

Wszyscy uczestnicy rajdu dostali kamizelki i opaski odblaskowe, czapeczki, koszulki i bon na posiłek regenerujący, po którym można było popłynąć w rejs statkiem po jeziorze. Z zadowolonymi z niedzielnej wycieczki uczestnikami rajdu spotkał się burmistrz Sylwester Sokolnicki. Wręczył on upominki najmłodszej uczestniczce rajdu (ur. w 2007 r.) oraz najstarszemu cykliście (ur. w 1946 r.), który przyjął wyróżnienie z ogromnym entuzjazmem. Zgromadzeni na rynku rowerzyści deklarowali, że w przyszłym roku będzie ich jeszcze więcej.

Zegrzyński Rajd Rowerowy dofinansowany był z Europejskiego Funduszu Rybackiego, programu PO Ryby „2007-2013”.

źródło: www.serock.pl