16 lipca 2013
Bezpiecznie do szkoły

Spotkanie w sprawie budowy bezpiecznego przejścia dla pieszych na ulicy Krakowskiej przy skrzyżowaniu z Gnieźnieńską odbyło się dziś u starosty legionowskiego.

Na zdjęciu od prawej: Tadeusz Szulc, starosta Jan Grabiec, wicestarosta Robert Wróbel i naczelnik wydziału inwestycji Paweł Zając.

Jan Grabiec, jego zastępca oraz szef wydziału powiatowych inwestycji spotkali się z radnym Miasta Legionowo Tadeuszem Szulcem, który złożył na ręce starosty wniosek o budowę bezpiecznego przejścia dla pieszych w tym miejscu. Znajduje się ono na trasie, którą chodzi do szkoły wielu uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 2 w Legionowie. Wniosek radnego poparli rodzice uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2, Rada Rodziców i dyrekcja placówki.

Wniosek Tadeusza Szulca wpisuje się w powiatowy program podnoszenia bezpieczeństwa na drogach powiatowych w okolicach placówek oświatowych. Starosta zadeklarował, że powiat w konsultacji z ekspertami przygotuje koncepcję, w której uwzględni najbardziej optymalne dla lokalnych uwarunkowań rozwiązania i urządzenia bezpieczeństwa. Zostanie ona włączona do projektu przebudowy ul. Krakowskiej, która planowana jest na przyszły rok.