16 lipca 2013
Goście z Ukrainy w gminie Jabłonna

W poniedziałek 15 lipca na zaproszenie Wójt Olgi Muniak do Chotomowa przyjechała  grupa 26 dzieci z Ukrainy mających polskie korzenie.

Dzieci, które najbliższe dwa tygodnie spędzą w gminie przyjechały z miejscowości Worzele, położonej koło Kijowa na Ukrainie. Grupie towarzyszy czterech wychowawców. W poniedziałek z całą grupą spotkała się Wójt Olga Muniak. Wójt powitała dzieci i życzyła im udanego i pełnego pozytywnych wrażeń pobytu w naszej gminie i w Polsce. Wyraziła również nadzieje, że w trakcie wizyty w Polsce zawiążą się nowe znajomości i przyjaźnie, pomiędzy dziećmi z Ukrainy i gminy Jabłonna.

A wrażeń z pewnością będzie wiele, bo przygotowany został bogaty i ciekawy program, w którym nie zabraknie wycieczek, spotkań z rówieśnikami i wiele innych atrakcji. Tylko w tym tygodniu goście z Ukrainy będą zwiedzali Jabłonnę, najbliższą okolicę i Warszawę. Zwiedzą zespół parkowo – pałacowy Polskiej Akademii Nauk, Urząd Gminy i Chotomów, w którym są zakwaterowani. Pojadą do Warszawy w której zwiedzą Zamek Królewski, Łazienki i Wilanów. Będą w aquaparku w Stanisławowie i w parku linowym w Józefowie. Będą spotkania z dziećmi z naszej gminy biorącymi udział w akcji lato, dyskoteka, gra terenowa, a na zakończenie pobytu w Polsce specjalnie przygotowana dla nich spartakiada.

W przyszłym tygodniu dzieci będą miały możliwość poznania innych regionów Polski. Pojadą do Krakowa, Poznania oraz Biskupina i Gniezna. Stąd też całość pobytu w Polsce będzie przebiegała pod hasłem „Trzech stolic”.

W przyszłym roku planowana jest rewizyta dzieci z gminy Jabłonna na Ukrainie.

info. i fot.: UG Jabłonna