24 lipca 2013
Pożar w starostwie

Pożar starostwa i ewakuacja pracowników i klientów urzędu dziś przed południem to na szczęście tylko ćwiczenia.

Bezpieczeństwo ludzi jest najważniejsze - to jedna z fundamentalnych zasad postępowania w przypadku pożaru i innych zagrożeń. Legionowskie starostwo, podobnie jak inne zakłady pracy, ma instrukcję postępowania na wypadek takich zdarzeń. By mieć pewność, że w krytycznym momencie zadziała, trzeba cyklicznie te procedury przypominać i przećwiczyć. Taki obowiązek na pracodawców nakładają również przepisy.

Próbna ewakuacja urzędu przebiegła bardzo sprawnie. Widać było, że pracownicy instytucji mieszczących się budynku znają procedury i wiedzą jak się zachować w takiej sytuacji. Podsumowujący przebieg ćwiczeń strażak wyraził uznanie dla wzorowo przeprowadzonej akcji i przypomniał, że obowiązkiem urzędników przy ewakuacji jest także zadbać o bezpieczeństwo klientów przebywających w budynku. Ci ostatni bowiem nie muszą znać instrukcji bezpieczeństwa obowiązującej w urzędzie i niezbędne będzie udzielenie im wsparcia.

Ćwiczenia spowodowały niespełna godzinną przerwę w pracy starostwa. Biorąc pod uwagę, że ich celem jest bezpieczeństwo osób przebywających w budynku w sytuacjach zagrożenia mamy nadzieję, że nasi klienci z wyrozumiałością podejdą do spowodowanych nimi utrudnień.