26 lipca 2013
Nasi powyżej średniej

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna W Warszawie na swojej stronie internetowej zamieściła „Sprawozdanie z egzaminu gimnazjalnego przeprowadzonego w województwie mazowieckim”.

Gimnazja Powiatu Legionowskiego uzyskały wyniki powyżej średniej wojewódzkiej. Poniżej prezentujemyi wynik procentowy w Powiecie Legionowskim z zakresu:

• historii i wiedzy o społeczeństwie wyniósł 60,8%, co dało powiatowi 7. miejsce w województwie (na 42 powiaty);
  • języka polskiego – 67,1% - 6. miejsce w województwie;
  • przedmiotów przyrodniczych – 62,1% - 7 miejsce w województwie;
  • matematyki – 52,0% - 8. miejsce w województwie;
  • języka angielskiego na poziomie podstawowym - 70,2% - 6. miejsce w województwie;
  • języka angielskiego na poziomie rozszerzonym – 52,1% - 6. miejsce w województwie.

Z opublikowanych danych wynika, że do egzaminu gimnazjalnego w naszym województwie przystąpiło ponad 50 tys. 600 uczniów, w tym 950 uczniów, którzy chodzili do gimnazjów (publicznych i niepublicznych) w Powiecie Legionowskim. Egzamin gimnazjalny składał się z trzech części: humanistycznej, matematyczno przyrodniczej oraz języka obcego. W części humanistycznej wydzielone były zadania z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z języka polskiego, w części matematyczno przyrodniczej z przyrody (biologia, chemia, fizyka i geografia) oraz z matematyki a język obcy można było zdawać na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym.

Gratulujemy uczniom, nauczycielom i szkołom osiągniętych wyników.