30 lipca 2013
Krzyśki 2013 za nami

W słoneczną, wakacyjną sobotę, 27 lipca, już po raz czwarty odbył się Nowowiejski Festyn - „KRZYŚKI 2013”.

Już od godziny dziewiątej szóstki piłkarskie rozgrywały turniej w piłce nożnej. Zwycięzcą okazała się drużyna z Serocka. Niestety na zawody wędkarskie nie było chętnych, więc turniej się nie odbył.

Kolejnym punktem programu była polowa Msza Święta, którą oprócz mieszkańców okolicznych wiosek, działkowiczów i przybyłych do Nowej Wsi gości, zaszczycili obecnością członkowie Jaguar Club Poland. Tuż po nabożeństwie odbyła się uroczystość nadania imienia „Sokolik” kompleksowi sportowo rekreacyjnemu tj. boisku i placowi zabaw, które zostały otwarte we wrześniu 2012 roku.

Niedługo po tym nastąpiła najbardziej charakterystyczna uroczystość Krzyśków, a mianowicie odsłonięcie tablic upamiętniających przyjęcie do Nowowiejskiej Alei Przyjaciół nowych Gwiazd: Katarzyny Gaertner - kompozytorki i Kazimierza Mazura – aktora i reżysera. Tym sposobem w Alei jest już sześcioro przyjaciół.

W części artystycznej festynu wystąpił ponownie Genady Ishakow, który odśpiewał kilka szlagierów sprzed lat. Występ poruszył serca dojrzalszej części widowni, którzy rozpoczęli taneczną część imprezy. Po występie tenora na scenie zagościła znana solistka zespołu Venus – Anna Mazurkiewicz, która także prowadziła całą nowowiejską imprezę. Jej występ, który wypełniały znane przeboje muzyki rozrywkowej, dopełnił atrakcji scenicznych, bowiem podczas niego pozostała część widowni dołączyła do tańczących, rozpoczynając jednocześnie wielką wieczorno–nocną zabawę pod gwiazdami.

W przerwie występów artystycznych odbył się konkurs wiedzy o Zalewie Zegrzyńskim. Zwycięzcy zostali uhonorowani nagrodami – przewodnikami turystycznymi. Już po zmroku, zabawę poprowadził DJ muzyką w rytmie disco. Całość festynu urozmaiciły liczne stragany z rękodziełem artystycznym i swojskimi wyrobami gastronomicznymi.

Patronat nad imprezą sprawował Powiat Legionowski.

fot. UMG w Serocku