6 sierpnia 2013
Unior Mazovia 24H Marathon

W niedzielę, 4 sierpnia zakończył się 24h wyścig rowerowy, w którym brali udział kolarze z całej Polski i zagranicy. Zabawa była niesamowita, rywalizacji towarzyszyła piękna pogoda i pozytywne nastroje uczestników.

Zadaniem zawodników było pokonanie jak największą ilość razy pętli 15 km. Rywalizacja trwała całą dobę Solo, parami w kategorii Duo lub w czteroosobowych zespołach Quatro. Była to unikalna szansa, by sprawdzić się w warunkach nocnych jak i dziennych. Kolejny raz udowodniliśmy, że umiemy się dobrze bawić, a jednocześnie z powodzeniem odnosimy sukcesy.

Spośród mężczyzn jadących Solo, najwięcej okrążeń, po 29, przejechali Walerian Romanowski oraz Mariusz Korajczuk (Prolog Jabłonna). Piotr Czapski (VELMAR.PL - MERIDA TEAM), przejechał trasę 28 razy, a Michał Wielecki (MYBIKE.PL) 27 razy. W kategorii Solo kobiet, najwięcej okrążeń (19) przejechała Marta Mikołajczyk z Crazy Racing Team, druga była Katarzyna Wieliszewska (Jak-Jedziesz.pl Racing Team) z liczbą 15 okrążeń, a trzecia Anna Pośpiech, która przejechała trasę 14 razy.

W kategorii Duo kobiet, najwięcej okrążeń (25) przejechały zawodniczki Lubelskiego Towarzystwa Kolarskiego Orłów Racing Team, Izabela Pazyna oraz Agnieszka Bożko. W kategorii Duo Mix, najwięcej razy (32) trasę pokonali Maja Busma i Konrad Gręda (MYBIKE.PL). Piotr Bienenda oraz Marcin Szafrański z 170 kg Olsztyn, przejechali trasę w Wieliszewie 35 razy, zwyciężając w kategorii Duo mężczyzn.

W rywalizacji grupowej Quatro zwyciężył zespół CHOSEN WIELISZEW MAZOVIA MTB, którego zawodnicy, Paweł Kownacki, Łukasz Nowak, Piotr Krakowiak i Cezary Zamana przejechali wspólnie 39 okrążeń.

Mieszkańcy Wieliszewa zmierzyli się w odrębnej klasyfikacji w walce o tytuł Najlepszego Mieszkańca i Najlepszej Mieszkanki Gminy Wieliszew. W kategorii solo mężczyźni pierwsze miejsce na podium zajął Mateusz Liwski, mieszkaniec Krubina. W kategorii Duo Mix na 3 miejscu znaleźli się Magdalena Kado i Grzegorz Kado z Wieliszew Heron Team Kalorik. Natomiast w kategorii Quatro pierwsze miejsce zajął zespół, w składzie: Wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki, Nowak Łukasz, Piotr Krakowiak i Cezary Zamana. W klasyfikacji "Najszybsze Okrążenie" wśród kobiet 3 miejsce zajęła Magda Kado, 2 miejsce Małgorzata Szadura, natomiast 1 zajęła Teresa Żołek. Wśród mężczyzn klasyfikacja na "Najszybsze Okrążenie" wyglądała następująco: 3 miejsce Łukasz Mietek, 2 miejsce: Grzegorz Kado, a pierwsze miejsce zajął Paweł Kownacki. Kolejną oddzielną kategorią dla mieszkańców Gminy Wieliszew była "Największa Liczba Okrążeń" i tutaj wyniki wyglądają następująco: 13 okrążeń przejechał Gramann Andrzej z Krubina, 14 okrążeń Grzegorz Kado z Łajsk, a pierwsze miejsce zajął Liwski Mateusz z Krubina, który przejechał 15 okrążeń. Miłą niespodzianką był start naszych radnych, którzy zmierzyli się w kategorii Quatro, w składzie: Marcin Fabisiak, Artur Miętek, Łukasz Miętek oraz Grzegorz Zbroch. Był to ich pierwszy start, za który Wójt Gminy Wieliszew symbolicznie podziękował i wręczył puchar za propagowanie kolarstwa. Na trasie można było również spotkać Sołtysa Krubina Leszka Wójcika, który również pierwszy raz w tym roku zdecydował się na start.

Obok poważnej rywalizacji na terenie imprezy odbywały się atrakcje towarzyszące, takie jak nauka jazdy dla dzieci na rowerkach biegowych Puki oraz darmowe atrakcje dla najmłodszych, takie jak trampolina do skakania oraz zjeżdżalnia. Wieczorem zawodnicy mieli okazję się spotkać i podzielić wrażeniami przy wspólnym ognisku, które pomogli zorganizować strażacy z OSP w Krubinie.

Źródło: wieliszew.pl; mazoviamtb.pl