15 sierpnia 2013
Serca ossowian podbite!

Powiat legionowski i Jezioro Zegrzyńskie promowaliśmy dziś w miasteczku turystycznym, zorganizowanym w ramach obchodów rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Ossowie.

Obchody 93. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. rozpoczęły się już w środę 14 sierpnia. Jednak największe atrakcje, wśród których znalazło się miasteczko turystyczne ze stoiskami promocyjnymi mazowieckich gmin i powiatów, zostały zaplanowane na 15 sierpnia. Uroki  Mazowsza prezentowała też Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna, której Powiat Legionowski jest członkiem.

Gwoździem programu było, jak co roku, widowisko plenerowe, czyli rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej 1920 r. Już od rana w Ossowie można było oglądać uczestników rekonstrukcji w strojach z epoki. Żołnierze polscy i bolszewicy, sanitariuszki i konne patrole, kuchnie polowe i obozowiska – wszystko to można było oglądać w miasteczku turystycznym już od rana. Bitwa została zaplanowana na wczesne popołudnie około 14.00.

Stoisko Powiatu Legionowskiego i Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej jak zwykle cieszyło się powodzeniem. Każdy chętnie brał udział w loterii, w której można było wylosować  atrakcyjne nagrody – gadżety ze wszystkich gmin naszego powiatu. Na stoisku powiatu rozdawaliśmy też materiały promujące ośrodki turystyczne i hotele z nad Jeziora Zegrzyńskiego.

Choć nie braliśmy udziału w bitwie, możemy uznać się za zwycięzców. Serca ossowian zostały podbite! Teraz czekamy na nich nad Jeziorem Zegrzyńskim.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2013/ossow{/gallery}