28 sierpnia 2013
Wyprawa Tour de Alps

Hubert Szczepan Krzemiński, mieszkaniec Legionowa, wrócił właśnie z wyprawy w Alpy, podczas której za cel postawił sobie zdobycie trzech alpejskich szczytów - najwyższych w swoich pasmach górskich.

Legionowianin wspiął się na Grossglockner (3798 m npm), Marmoladę (3343 m npm) oraz najwyższy szczyt Europy Zachodniej Mont Blanc (4810 m  npm). - Najtrudniejszy okazał się najwyższy szczyt, który zdobywałem solo, czyli samotnie i bez żadnej pomocy. - mówi Hubert Krzemiński. - Udało się, bo zaprocentowało doświadczenie, jakiego nabrałem podczas wcześniejszych wypraw na Pik Lenina i Elbrus. - dodaje.

Wspinaczowi udało się też zrealizować plan, tym razem bardziej natury finansowej, dotarcia do podnóża szczytów autostopem lub komunikacją zbiorową.

Wyprawa ta odbyła się pod patronatem  Starosty Legionowskiego Jana Grabca oraz Prezydenta Miasta Legionowo Romana Smogorzewskiego. Wsparcia udzieliły Fundacja 1% for the Planet,
Hufiec ZHP Legionowo, AKS Polonia Warszawa oraz producent najlepszego sprzętu wysokogórskiego, czyli firma Grivel.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2013/hubert_zdobywa_szczyty{/gallery}

Wszystkie kolejne poczynania Huberta można śledzić na jego profilu na portalu społecznościowym Facebook.