28 sierpnia 2013
Weekend pod znakiem szant

Słońce, ciepły piasek i lekka bryza od jeziora, a to wszystko okraszone żeglarską muzyką. Tak było przez dwa dni (24-25 sierpnia) na plaży w Wieliszewie.

Tam już po raz dziewiąty odbywał się Festiwal Folkowo-Szantowy "Szanty nad Zalewem". Drugiego dnia imprezy atrakcje dla plażowiczów i uczestników imprezy przygotował również Powiat Legionowski - patron festiwalu.
W stoisku Powiatu Legionowskiego każdy mógł znaleźć coś dla siebie i wygrać atrakcyjne nagrody.

Dzieci brały udział w konkursie plastycznym pod wiodącym hasłem "Ryby z Jeziora Zegrzyńskiego". By nie ograniczać ich twórczej inwencji pracownicy wydziału promocji legionowskiego starostwa przygotowali dla nich flamastry, kredki, plastelinę, krepinę, brokat i wszelkie ozdóbki, jakie tylko można sobie wymyślić. Każdy z młodych artystów otrzymał pamiątkowy gadżet, a na zwycięzców czekały atrakcyjne niespodzianki.

Na dzieci, poza konkursem plastycznym, czekała również plenerowa gra planszowa Kapitana Wyderki.

W trakcie rozgrywki, w której dzieci zamieniły się w pionki, uczyły się zasad bezpieczeństwa nad wodą. Tu również czekała moc atrakcyjnych nagród.
Dorośli mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ekologii jak i rybołówstwa w przygotowanym specjalnie na tę okazję teście. Okazało się, że plażowicze spędzający czas w Wieliszewie byli doskonale przygotowani do takiego sprawdzianu i nikt nie odszedł z powiatowego stoiska z pustymi rękami.

Wszystkie wymienione atrakcje są częścią projektu pt. „Organizacja działań turystyczno – kulturalno – ekologicznych związanych z 50 – leciem Jeziora Zegrzyńskiego”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007 – 2013” i współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rybackiego.