30 sierpnia 2013
Łoś na III Parceli
Akcja „wyproszenia” łosia, który zawitał do lasku między ulicami Żelazną i Al. Legionów odbyła się dziś rano. Zwierzę powędrowało w kierunku Skrzeszewa.

Przed godziną 9.00 rano Zenon Chojnacki, doradca starosty legionowskiego ds. łowiectwa został zaalarmowany, że ulicami Legionowa spaceruje łoś. Potężne zwierzę skryło się w lasku pomiędzy ulicą Żelazną i Al. Legionów i nie zamierzało stamtąd wychodzić. Dopiero wezwane przez Zenona Chojnackiego siły straży pożarnej, połączone z funkcjonariuszami straży miejskiej i policji rozwiązały problem. Łoś został przepędzony do lasów w kierunku Skrzeszewa.

fot. Gazeta Powiatowa

Mamy nadzieję, że zwierzę (choć są świadkowie, którzy mówią, że wcześniej widzieli nawet trzy łosie) nie będzie wracać na Al. Legionów.  Oprócz oczywistego zagrożenia dla mieszkańców, zwłaszcza dzieci, mogłoby to przeszkodzić w terminowym zakończeniu budowy ronda na Al. Legionów i ul. Cynkowej.
fot. Powiat Legionowski - Zenon Chojnacki z legionowskiego starostwa kierował akcją przepędzenia łosia do lasu.
fot. Powiat Legionowski