2 września 2013
Powiat na Gali

W Janowie Podlaskim odbyła się Gala Ambasadorów Wschodu, podczas której statuetki dostały podmioty najefektywniej wykorzystujące potencjał wschodniego pogranicza.

Nagrody przyznano w pięciu kategoriach. W kategorii turystyka Szlakowi Kajakowemu Bug-Krzna, w kategorii  biznes statuetkę przyznano Spółdzielni Pszczelarskiej Apis z Lublina, W kategorii samorząd, w której nominowany był również Związek Gmin Zalewu Zegrzyńskiego, nagroda przypadła Związkowi Gmin Dolina Zielawy. Wyróżniono też Irinę Szepielewicz, dziennikarkę i fotografa z Brześcia za działalność na rzecz terenów pogranicza. Statuetki, które otrzymały wyróżnione podmioty, zostały zaprojektowane i wykonane ręcznie przez lokalnego artystę Leszka Kunickiego.

Po oficjalnej części gali w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim zgromadzeni goście mogli ujrzeć spektakl audiowizualny Grupy Twórczej Motycz ,,Ich Portret’’ i uczestniczyć w koncercie zespołów: Jazz Trio oraz Voo Voo.

Gwiazdą wieczoru był zespół Voo Voo