2 września 2013
Święto Gminy Jabłonna

W niedzielę 1 września na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Jabłonnie odbył się festyn z okazji Święta Gminy Jabłonna. Nie mogło zabraknąć tam także Powiatu Legionowskiego.

Na wszystkich, którzy tego dnia odwiedzili teren Pałacu w Jabłonnie czekało mnóstwo atrakcji. Już o 9:00 rozpoczęły się III Zawody Regionalne w Skokach Przez Przeszkody o Puchar Wójta Gminy Jabłonna, będące równocześnie XIV eliminacją Ligi Mazowsza 2013. W konkursie wystąpiło blisko 80 par. Organizatorem zawodów był Marek Guz, a sędzią głównym mieszkająca w naszej gminie Aneta Orlicka. Zawody odbywały się w Jabłonnie po raz trzeci i zgromadziły rekordową jak do tej pory liczbę zawodników.

Punktualnie o 13.00 rozpoczął się piknik integracyjny „Zaprzyjaźnij się z Zalewem!”, będący częścią kampanii promocyjnej obszaru Lokalnej Grupy Rybackiej Zalew Zegrzyński. Na najmłodszych czekały konkursy z nagrodami i gadżety, dorośli mogli obejrzeć wystawę 40 fotografii promujących obszar Lokalnej Grupy Rybackiej Zalew Zegrzyński i bezpłatnie wziąć udział w degustacji karpia. Na scenie występowały zespoły związane na co dzień z Gminnym Centrum Kultury i Sportu oraz formacja Bad Hamsters, a o godzinie 18.00 na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru - Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing. W trakcie występu nie zabrakło takich przebojów jak „Ostatnia nocka” czy „Tango Libido”.

Oprócz wspomnianych atrakcji na terenie imprezy można było wziąć udział w konkursie sprawnościowym zorganizowanym przez OSP Jabłonna i obejrzeć wozy strażackie. Dla dzieci przygotowany był cieszący się dużą popularnością park zabaw, a dla starszych stoiska promocyjne instytucji, organizacji pozarządowych, stowarzyszeń i firm z terenu gminy i powiatu. Można było również kupić żywność ekologiczną i staropolską na zorganizowanym przez tygodnik To i Owo Festiwalu Dobrego Smaku.

Wśród atrakcji nie mogło zabraknąć także stoiska Powiatu Legionowskiego, na którym motywem przewodnim tym razem było zdrowie. Dorośli brali udział w konkursie wiedzy o zdrowiu i Powiatowym Programie Promocji Zdrowia, dla dzieci natomiast zorganizowany został konkurs plastyczny „Sport to zdrowie”. Tradycją stało się, że nikt nie odchodzi od nas z pustymi rękami. Każdy uczestnik konkursów otrzymał od nas nagrodę, a ci, którzy nie brali w nich udziału – najnowszy numer Kuriera.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2013/swieto_jablonna{/gallery}

Źródło: jablonna.pl