4 września 2013
Most bez opóźnień

Dziś rozpoczęło się kładzenie asfaltu na jezdni mostu w ul. Kościelnej w Łajskach. Do końca tygodnia wykonawca położy wszystkie warstwy nawierzchni.

Powiat i gmina Wieliszew pilnują by inwestycja nie miała opóźnień. Na zdjęciu wójt Paweł Kownacki (pierwszy z lewej) i wicestarosta Robert Wróbel z kierownikiem robót.

Konstrukcja przeprawy jest już gotowa. Trwa kładzenie masy asfaltowej. Na przyszły tydzień na moście zaplanowane są prace przy układaniu chodnika i ścieżki rowerowej. Z dnia na dzień obiekt zmienia swoje oblicze i widać postęp robót. Z uwagi na bliskość szkoły i utrudnienia z dojazdem do niej władze powiatu i gminy Wieliszew przykładają szczególną wagę do tego, by inwestycja nie miała opóźnień.

Dziś rozpoczęło się kładzenie asfaltu na jezdni mostu.

Planowany termin zakończenia budowy mostu to przełom września i października. Inwestycja jest realizowana przy wsparciu finansowym z gminy Wieliszew oraz z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa.