5 września 2013
Nasz Sołtys – Najlepszy Gospodarz, finał

Przed nami wielki finał Plebiscytu Gazety Powiatowej na Najlepszego Sołtysa Powiatu Legionowskiego. Nagrody dla zwycięzców rozdane zostaną podczas IV Festiwalu Aktywności Społecznej i Zawodowej Sołectw w najbliższą sobotę.

Festiwal organizowany jest przez Lokalną Grupę Działania w trakcie Dożynek Gminy Wieliszew. Będzie to bez wątpienia wielkie święto polskiej wsi w wydaniu lokalnym. Kramy i miasteczko gastronomiczne, konkurs na najsmaczniejszą potrawę regionalną, stoiska sołectw biorących udział w festiwalowym konkursie, występy sceniczne i gwiazda wieczoru – zespół Horyzonty. W takiej oprawie, zwycięzcy plebiscytu, czyli Najlepsi Sołtysi Powiatu Legionowskiego, odbiorą dyplomy i nagrody. A wszystko odbędzie się już w najbliższą sobotę – 7 września, na placu przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Skrzeszewie. Zapraszamy!

Od godziny 12.00 do 18.00 trwać będzie Festiwal Sołectw - 7 sołectw, wytypowanych przez Gminy członkowskie z obszaru LGD, będzie rywalizowało w trzech kategoriach konkursowych:
1. Prezentacja Stoiska: działalność sołectwa, zanikający zawód;
2. Smaki, kuchnia regionalna: różnorodność potraw, wypieków, napojów, które będą dostępne na stoisku za darmo;
3. Występ sceniczny: dorobek artystyczny, legenda o sołectwie, ciekawy człowiek, osiągnięcia, rozwój sołectwa.
W konkursie wezmą udział następujące sołectwa: Sołectwo Dąbrówka (Gmina Dąbrówka), Sołectwo Suchocin (Gmina Jabłonna), Sołectwo Nieporęt (Gmina Nieporęt), Sołectwo Wolica (Gmina Radzymin), Sołectwo Nowa Wieś (Gmina Serock), Sołectwo Popowo Parcele (Gmina Somianka), Sołectwo Michałów-Reginów (Gmina Wieliszew).

Wielki finał plebiscytu Gazety Powiatowej z rozdaniem dyplomów i nagród zaplanowany jest ok. godz. 16.30. A kto zwyciężył w poszczególnych gminach? W gminie Jabłonna – Zbigniew Czech z Suchocina oraz Artur Oleksiak z Chotomowa, w gminie Nieporęt – Adam Banaszek z Izabelina oraz Stanisław Rębelski z Józefowa, w gminie Serock – Krzysztof  Zakolski z Cupla oraz Maria Chmielewska z Wierzbicy, w gminie Wieliszew – Leszek Kleiman z Kałuszyna oraz Jan Sołtys z Łajsk. Wszyscy zwycięzcy pierwszego etapu otrzymują tytuły „Nasz Sołtys – Najlepszy Gospodarz” oraz tablety ufundowane przez władze samorządowe gmin: Jabłonna, Nieporęt, Serock i Wieliszew.

Którzy sołtysi otrzymali największą liczbę głosów w drugim, finałowym etapie konkursu na najlepszego sołtysa całego powiatu legionowskiego?
W kategorii „Sołectwo do 500 mieszkańców”  Krzysztof Zakolski, sołectwo Cupel, gmina Serock oraz w kategorii „Sołectwo ponad 500 mieszkańców” Jan Sołtys, sołectwo Łajski, gmina Wieliszew.
Otrzymują Oni tytuły „Nasz Sołtys – Najlepszy Gospodarz Powiatu Legionowskiego” oraz laptopy ufundowane przez Starostę Legionowskiego i Bank Spółdzielczy w Legionowie.

Na scenie, oprócz sołtysów, którzy zwyciężyli w plebiscycie, pojawią się także czytelnicy Gazety Powiatowej. Pani Ewa, która na kuponie do głosowania wyciętym z Gazety Powiatowej wpisała uzasadnienie swojego wyboru – wygrała rower ufundowany przez BDC-Bike i właśnie dziś w salonie wybiera najbardziej odpowiadający jej model. Odbierze go w sobotę na scenie. Nagrody, w postaci cyfrowych ramek do zdjęć, ufundowane przez Centrum Handlowe Anna w Nieporęcie odbierze pięciu innych czytelników GP. Jest także niespodzianka dla dwóch najdłużej urzędujących sołtysów powiatu legionowskiego, otrzymają oni aparaty fotograficzne ufundowane przez Prezesa Lokalnej Grupy Działania.

Zabawa trwać będzie dalej! Od godziny 18.00 rozpoczną się Dożynki Gminy Wieliszew. W programie Msza św. dziękczynna z poświęceniem plonów, konkurs na najsmaczniejszą potrawę regionalną, kramy i miasteczka gastronomiczne, atrakcje i konkursy dla dzieci, a na koniec… jak zwykle gwiazda wieczoru – zespół HORYZONTY.

Do zobaczenia!

Patroni Plebiscytu "Nasz Sołtys - Najlepszy Gospodarz":
Starosta Legionowski Jan Grabiec, Wójt Gminy Jabłonna Olga Muniak, Wójt Gminy Nieporęt Maciej Mazur, Burmistrz Miasta i Gminy Serock Sylwester Sokolnicki, Wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki oraz Prezes Lokalnej Grupy Działania Edward Trojanowski
Partner Główny plebiscytu: Bank Spółdzielczy w Legionowie

Patron medialny: Gazeta Powiatowa
Plebiscyt wspierają: Drukarnia Ejko Druk, BDC Bike Banaszek Duda Company, Centrum Handlowe Anna Nieporęt
źródło: Gazeta Powiatowa