19 września 2013
Zegrze-50 podsumowane

18 września w siedzibie Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odbyło się uroczyste podsumowanie ćwiczeń pod kryptonimem ZEGRZE-50.

Ćwiczenia symulujące wodowanie samolotu odbyły się na Jeziorze Zegrzyńskim 28 czerwca 2013 r. Były to pierwsze tego typu ćwiczenia w historii Polski. O ich przebiegu można przeczytać tutaj.

W ćwiczenia zaangażowane było 28 jednostek, wśród których znalazły się służby ratownicze, mundurowe oraz przedstawiciele samorządów. Łącznie w akcji wzięło udział ponad 300 osób.

18 września przedstawiciele wszystkich instytucji biorących udział w ćwiczeniach zebrali się w siedzibie LWOPR, aby wspólnie podsumować przeprowadzoną akcję ratunkową. Wśród osób przedstawiających wnioski po zakończonym zadaniu znaleźli się przedstawiciele:

• Legionowskiego WOPR,
  • Szkoły Głównej Służby Pożarniczej,
  • Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa Modlin Sp. z o.o.
  • Szkoły Ratownictwa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego MEDITRANS SPZOZ
  • Gminy Nieporęt
  • Gminy Wieliszew
  • Komendy Powiatowej Policji w Legionowie
  • Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie
  • Lotniczego Pogotowia Ratunkowego
  • Biura Operacji Antyterrorystycznych, Komendy Głównej Policji,
  • Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego MEDITRANS SPZOZ,
  • Dowództwa Garnizonu Zegrze
  • Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie
  • Starostwa Powiatowego w Legionowie.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, iż ćwiczenia pod kryptonimem ZEGRZE-50 przebiegły w prawidłowy sposób. Jedyny problem, jaki pojawił się podczas akcji, dotyczył łączności, poszukiwane są już jednak sposoby na jego rozwiązanie.

Na zakończenie spotkania Starosta Legionowski wręczył, w imieniu swoim i Marszałka Adama Struzika, podziękowania organizatorom i uczestnikom ćwiczeń.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2013/0030{/gallery}