10 października 2013
Baw się bez komputera

Konkurs plastyczny „Raz Dwa Trzy - Kryjesz TY!” pod patronatem Starosty Legionowskiego doczekał się finału. Książeczka z opisami zabaw trafi w ręce dzieci z powiatu legionowskiego.

5 października odbył się finał konkursu plastycznego „Raz Dwa Trzy – Kryjesz TY! Zabawy bez komputera z Gazetą Powiatową”. Tego dnia do legionowskiego ratusza przybyli jego zwycięzcy aby wspólnie świętować, wręczyć nagrody i otworzyć wystawę pokonkursową. Dzieci odbierały dyplomy, nagrody i uściski dłoni od wręczających, następnie wędrowały z powrotem do rodziców na widownię. Na koniec wszyscy wrócili na scenę, żeby zrobić pamiątkowe zdjęcie, a potem nie wszyscy mieli ochotę z niej zejść, bo mogli choć przez chwilę poczuć się jak gwiazdy teatru.

Efektem konkursu są współfinansowane przez Starostę Legionowskiego książeczki pamiątkowe, w których można znaleźć prace plastyczne i opisy wielu zapomnianych już zabaw. Będą one inspiracją do kreatywnej zabawy, odwracając uwagę dzieci od komputerów. Zaprezentowane tam prace będzie można do końca października oglądać na wystawie w legionowskim ratuszu.

Już niedługo kolorowe instruktaże zabaw trafią do wszystkich bibliotek, przedszkoli i szkół z terenu powiatu legionowskiego.