15 października 2013
Jagiellońska - uroczyste otwarcie

Starosta Legionowski i Prezydent Miasta Legionowo zapraszają na uroczystość oddania do użytku mieszkańcom Legionowa zmodernizowanego w bieżącym roku układu komunikacyjnego ulic Jagiellońskiej, Parkowej i Sobieskiego.

fot. High Fly Pictures

Przebudowa układu komunikacyjnego wymienionych ulic to kontynuacja procesu modernizacji dróg powiatowych na terenie powiatu legionowskiego. Cała inwestycja kosztowała 7,6 mln złotych i obejmowała drogi o długości 3 km. W ramach prac wprowadzono bezpieczniejsze rozwiązania na trzech skrzyżowaniach: ul. Parkowej z Sobieskiego, gdzie powstało rondo, ul. Piłsudskiego z Jagiellońską, gdzie powstał dodatkowy pas do skrętu w prawo z Jagiellońskiej w Piłsudskiego oraz zbudowana została nowoczesna sygnalizacja świetlna oraz ul. Sobieskiego z Lwowską, gdzie zbudowane zostało skrzyżowanie skanalizowane. Ponadto wykonano nową nawierzchnię na ul. Jagiellońskiej, Parkowej (od Jagiellońskiej do Sobieskiego) i Sobieskiego (od Parkowej do Lwowskiej), zbudowano nowe miejsca parkingowe, chodniki i ścieżki rowerowe. Inwestycja objęła również budowę kanalizacji deszczowej w ul. Parkowej i fragmencie ul. Jagiellońskiej, dzięki czemu do miejskiego systemu odwodnienia włączony zostanie tunel pod torami kolejowymi. Ulica Jagiellońska zyskała również nowe oświetlenie. Inwestycja została sfinansowana z udziałem środków z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w kwocie 3 mln zł, środków z budżetu gminy Legionowo w kwocie 2,3 mln zł oraz środków z budżetu Powiatu Legionowskiego w kwocie 2,3 mln zł. Szybka realizacja tej inwestycji była możliwa dzięki współpracy pomiędzy Powiatem Legionowskim a Miastem Legionowo.

Uroczystość odbędzie się 20 października 2013 r. o godz. 14.30 na placu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 przy ul. Jagiellońskiej 67 w Legionowie.
Spotkanie będzie okazją do przekazania uwag i opinii na temat inwestycji.

Serdecznie zapraszamy!