16 października 2013
Koncert i piknik charytatywny

W najbliższą niedzielę legionowskie starostwo współorganizuje imprezę, z której dochód wspomoże potrzebujące rodziny z powiatu legionowskiego. Trwa zbiórka darów rzeczowych.

Organizatorami niedzielnej imprezy jest Oddział Rejonowy PCK w Legionowie, Starostwo Powiatowe w Legionowie i Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym „Nadzieja”. Zapraszamy wszystkich, którym nie obojętny jest los pokrzywdzonych przez życie osób. Jest to pięć rodzin z powiatu legionowskiego, po jednej z każdej gminy, wytypowanych przez gminne Ośrodki Pomocy Społecznej. To właśnie dla nich będzie grała muzyka i dla nich zbierane będą środki, z których zakupimy niezbędne im do codziennego funkcjonowania rzeczy.

Imprezę uatrakcyjnią zabawy dla dzieci, które będą mogły tego dnia pomalować buźkę, wziąć udział w konkursie plastycznym, wygrać u Kapitana Wyderki ciekawe nagrody, lepić cuda z gliny. Zapraszamy więc całe rodziny. Wstęp na imprezę jest wolny, ale warto zabrać ze sobą kilka monet, aby wspomóc ten szczytny cel.

Już teraz zbieramy drobiazgi na kiermasz, typu książki, biżuteria, płyty, bibeloty, obrazy i inne fajne, niekoniecznie nowe, ale niezużyte rzeczy. Gromadzimy też przedmioty, które są potrzebne tym rodzinom, a są to:

żelazko, odkurzacz, deska do prasowania, suszarka do bielizny, ręczniki, pościel, artykuły szkolne, stół, 3 krzesła kuchenne, drzwi pokojowe, brodzik prysznicowy, terma do ogrzania wody, dywan, kanapa dwuosobowa, kuchenka gazowa, biurko małe, regał, buty sportowe damskie rozm. 38, buty zimowe dla chłopca w rozm. 31-32, łóżeczko dziecięce, wózek, pralka automatyczna, lodówka z oddzielnym zamrażalnikiem, fotelik rowerowy z pasami, odzież dla noworodka, kołdra, poduszka, odzież dla dzieci w rozmiarach: dziewczynka 126 cm, obuwie 29-30, chłopcy 140 cm, obuwie 35, 158 cm, obuwie 38, artykuły szkolne, artykuły chemiczne, artykuły żywnościowe, dodatkowe zajęcia muzyczne lub taneczne dla dziecka

więc jeśli więc ktoś posiada w domu te rzeczy, najlepiej nowe lub też niezniszczone lub chce je dla potrzebujących rodzin zakupić, może przynosić je do:

Starostwa Powiatowego w Legionowie
Biura Paszportowego w Urzędzie Miasta Legionowo
Siedziby PCK w Legionowie, ul. Piłsudskiego 3
w godz. 8-16 (PCK w czwartek jest nieczynne)