17 października 2013
Sprawozdanie z konsultacji

W poniedziałek odbyły się konsultacje z organizacjami pozarządowymi na temat Rocznego Programu Współpracy Powiatu z Organizacjami Pozarządowymi.

Przedstawiciele organizacji zadali również szereg pytań dotyczących, m.in.: sposobu tworzenia Programu, zasad zlecania realizacji zadań publicznych, kryteriów oceny ofert oraz nowego trybu współpracy z organizacjami pozarządowymi zwanego Inicjatywą Lokalną. Pracownicy Wydziału Promocji udzielili wyjaśnień na postawione kwestie powołując się na odpowiednie zapisy ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Zachęcili również przedstawicieli organizacji do współpracy z samorządem w zakresie objętym Programem.

Pełna treść sprawozdania z przebiegu konsultacji została opublikowana w Biuletynie Informacji Publicznej pod poniższym adresem: