31 października 2013
Za zasługi dla kombatantów

Podczas październikowej Sesji Rady Powiatu przedstawiciele Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych wręczyli odznaczenia za zasługi dla Kombatantów.

Odznaczenie za wybitne zasługi dla kombatantów, z rąk prezesa Związku, pana Kazimierza Przymusińskiego otrzymali Starosta Legionowski Jan Grabiec oraz Przewodniczący Rady Powiatu Legionowskiego Szymon Rosiak.

Jest to dla naszych kombatantów najważniejsze odznaczenie. Zarówno pan Starosta, jak i pan Przewodniczący wspierają nasz Związek i zawsze, gdy zwrócimy się do nich o pomoc, udzielają nam jej. Dzięki temu czujemy ich opiekę nad środowiskiem kombatantów, która często wykracza poza ich obowiązki –mówi sekretarz Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Hanna Przymusińska.

Odznaczenie na zasługi dla środowiska kombatantów otrzymała także pracownica Wydziału Promocji i Rozwoju Społecznego, Katarzyna Śmietanko.

Pani Kasia od trzech lat współpracując z panem Marcinem dba o naszych kombatantów poprzez organizowanie uroczystości i wyjazdowych plenerów. Są dla nas bardzo wyrozumiali, dzięki czemu kombatanci chętnie uczestniczą w inicjatywach organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Legionowie – mówi pani Hanna.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2013/odznaczeniakombatanci{/gallery}