31 października 2013
Tuwim Re-aktywacja

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie „TUWIM RE-AKTYWACJA”, realizowanym jesienią przez Dyskusyjny Klub Książki „Ścieżki” pod patronatem Starosty Legionowskiego.

Projekt rozpoczęła akcja „URODZINY TUWIMA”, która odbyła się 13 września br., a zakończy go „TUWIMIADA” zaplanowana na 10 grudnia br. (od godz.  10) w sali widowiskowej legionowskiego Ratusza. Wówczas zostanie pokazana prezentacja multimedialna na temat Tuwima (przygotowana  przez uczniów) oraz odbędzie się akcja głośnego czytania fragmentów „Kwiatów polskich”. Oprócz tego zaplanowane są dwa konkursy: wiedzy o życiu i twórczości Tuwima (dla zespołów dwuosobowych reprezentujących różne szkoły) oraz recytatorski „Pojedynek na wiersze” (dla uczestników indywidualnych).

Konkursy są adresowane do uczniów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych na terenie powiatu legionowskiego. Zachęcamy, aby chętni zgłaszali się do swoich nauczycieli (języka polskiego, wiedzy o kulturze, bibliotekarzy lub wychowawców), a ci są proszeni o kontakt z organizatorami (do 8 listopada br.). Można również zgłaszać klasy, które chciałyby obejrzeć całe widowisko edukacyjne.

Koordynatorem projektu jest moderator DKK „Ścieżki” - Renata Sowińska (mail: kontorenaty@wp.pl, tel.:  507 490 965).

Serdecznie zapraszamy! I nauczycieli, i uczniów! Ostateczny kształt tego projektu zależy również od Was!