18 listopada 2013
Kup nieruchomość

Starosta Legionowski działający w imieniu Skarbu Państwa ogłasza przetarg ustny nieograniczony na zbycie nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa.

ogłasza

przetarg ustny nieograniczony

na zbycie nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa, oznaczonej w ewidencji gruntów jako działki ew. nrnr 68/1 o pow. 0,0083 ha, 68/2 o pow. 0,0010 ha i 69/2 o pow. 0,0616 ha, położonej w obrębie 34, m. Legionowo, uregulowanej w księdze wieczystej WA1L/00006452/8 prowadzonej przez Sąd Rejonowy w Legionowie.

Zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Legionowa działki ew. nrnr 68/1, 68/2 i 69/2, położone w obrębie 34, m. Legionowo znajdują się na terenie przeznaczonym pod zabudowę usługową, oznaczonym na rysunku planu symbolem 2U. Ponadto na terenie działek ew. nrnr 68/2 i 69/2 przebiega magistrala ciepłownicza z pasem eksploatacyjnym.

Działki są nieogrodzone i niezagospodarowane, porośnięte samosiejkami drzew liściastych, głównie akacji.

Wartość w/w nieruchomości została określona przez rzeczoznawcę majątkowego na łączną kwotę 158.280,00 zł +23%VAT.

Jednocześnie informuję, iż na podstawie art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. Z 2010 r. Nr 102, poz. 651 ze zm.) pierwszeństwo w nabyciu w/w nieruchomości przysługuje:

• osobie, której przysługuje roszczenie o nabycie nieruchomości z mocy ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami lub odrębnych przepisów,

• poprzedniemu właścicielowi zbywanej nieruchomości pozbawionemu prawa własności tej nieruchomości przed dniem 5 grudnia 1990 r. albo jego spadkobiercy,

• najemcy lokalu mieszkalnego jeśli najem został nawiązany na czas nieoznaczonyjeżeli złożyli wniosek o nabycie przed upływem 6 tygodni od dnia wywieszenia wykazu nieruchomości przeznaczonych do zbycia, o którym mowa w art. 35 ust. 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami tj. do dnia 12 listopada 2013 r.

W przypadku zbiegu uprawnień do pierwszeństwa w nabyciu stosuje się w/w kolejność.

Przetarg odbędzie się w dniu 20.12.2013 r. o godz. 11 00 w budynku Starostwa Powiatowego w Legionowie, ul. Sikorskiego 11, pok. 401.

Cena wywoławcza powyższej nieruchomości wynosi 158.280,00 + 23%VAT.

Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wniesienie wadium w pieniądzu w wysokości 15% ceny wywoławczej tj. 29.202,66 zł brutto ( 23.742,00 zł + 23% VAT).

W przetargu mogą brać udział osoby fizyczne i prawne, które wniosą wadium w podanej wyżej wysokości najpóźniej do dnia 17 grudnia 2013 r. w formie przelewu lub wpłaty na rachunek depozytowy Starostwa Powiatowego Bank Spółdzielczy o/Legionowo nr rachunku 92 8013 0006 2001 0000 2424 0008 z dopiskiem „wadium - dz. 68/1, 68/2, 69/2”, w taki sposób aby najpóźniej w dniu 17 grudnia 2013 r. wadium znajdowało się na wskazanym rachunku.

Uczestnik przetargu powinien okazać komisji przetargowej dokument tożsamości. W przypadku, gdy uczestnikiem jest osoba prawna, osoba upoważniona do reprezentowania uczestnika powinna przedłożyć do wglądu aktualny wypis z Krajowego Rejestru Sądowego. Jeżeli uczestnik jest reprezentowany przez pełnomocnika należy przedłożyć do wglądu oryginał pełnomocnictwa.

Wadium wniesione przez uczestnika przetargu, który przetarg wygrał zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygrał od zawarcia umowy sprzedaży w terminie wskazanym przez organizatora przetargu. Pozostałym uczestnikom przetargu wadium zostanie zwrócone na wskazane konto niezwłocznie, jednak nie później niż przed upływem 3 dni od dnia odwołania, zamknięcia, unieważnienia lub zakończenia przetargu wynikiem negatywnym.

Przetarg jest ważny bez względu na liczbę uczestników przetargu, jeżeli przynajmniej jeden uczestnik zaoferuje co najmniej jedno postąpienie powyżej ceny wywoławczej.

Przewodniczący komisji przetargowej informuje uczestników przetargu, że po trzecim wywołaniu najwyższej ceny dalsze postąpienia nie zostaną przyjęte. Postąpienie nie może wynosić mniej niż 1% ceny wywoławczej tj.1.950,00 zł brutto. Uczestnicy przetargu zgłaszają ustnie kolejne postąpienia ceny, dopóki mimo trzykrotnego wywołania nie ma dalszych postąpień. Po ustaniu zgłaszania postąpień przewodniczący komisji przetargowej wywołuje trzykrotnie ostatnią, najwyższą cenę i zamyka przetarg, a następnie ogłasza imię i nazwisko lub firmę, która przetarg wygrała.

Dodatkowe informacje można uzyskać w siedzibie Starostwa Powiatowego w Legionowie ul. Sikorskiego 11, p. 119 osobiście lub telefonicznie 22 764-01-19 w godz. 800-1600.