20 listopada 2013
Przeciwdziałamy wykluczeniu społecznemu

W związku z Dniem Pracownika Socjalnego zorganizowaliśmy seminarium na rzecz rozwoju przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu w tym na rzecz systemu pomocy dziecku i rodzinie.

Starosta Jan Grabiec i Członek Zarządu Janusz Kubicki przekazali na ręce dyrektorów placówek pomocy społecznej i jednostek współpracujących życzenia i podziękowania za pomoc, zaangażowanie i serce we wspieraniu osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Uczestnicy seminarium mieli możliwość prezentacji swoich placówek, obejrzenia reportaży dotyczących pieczy zastępczej i wysłuchania wykładu dotyczącego przygotowania instytucji działających w partnerstwie do realizowania projektów finansowych ze środków zewnętrznych w latach 2013 -2020.

Kwiaty z rąk Członka Zarządu Powiatu oraz dyrektora Centrum Pomocy Rodzinie w Legionowie odebrała m.in. siostra Laura Boschi ze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek NMP z Gandino w Polsce