29 listopada 2013
Będzie powiatowa biblioteka

Na wczorajszej sesji Rada Powiatu w Legionowie podjęła uchwałę o utworzeniu powiatowej instytucji kultury, której podstawowym zadaniem będzie prowadzenie biblioteki powiatowej.

Zgodnie z uchwałą nowa jednostka kulturalna powiatu rozpocznie działalność 1 stycznia 2014 r. Od tej daty rozpoczną się procedury organizacyjne, obejmujące wyłonienie dyrektora instytucji i inne działania przygotowujące do rozpoczęcia działalności. Do jej podstawowych zadań będzie należało prowadzenie powiatowej biblioteki publicznej, obok której powstanie powiatowe centrum informacji turystycznej.

By została zachowana ciągłość działania zadania powiatowej biblioteki publicznej do czasu jej uruchomienia będzie nadal wypełniać Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Legionowie.