29 listopada 2013
Młodzi sportowcy z dyplomami

Przez cały rok szkolny wytrwale ćwiczyli i wygrywali. Wczoraj, podczas Sesji Rady Powiatu na uroczystym podsumowaniu Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej odebrali gratulacje, dyplomy i nagrody.

Igrzyska są cyklem 54 imprez skierowanych do młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu legionowskiego. Każdego roku bierze w nich udział około 5000 osób, co czyni je najbardziej powszechną formą współzawodnictwa. Powiat, w ramach współorganizacji igrzysk jest fundatorem nagród rzeczowych, dyplomów i statuetek, sędziów oraz zabezpiecza opiekę medyczną. Przewozi również reprezentacje powiatu na zawody międzypowiatowe.

Już po raz siódmy, po zakończonym sezonie Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej zaprosiliśmy najlepszych sportowców biorących w nich udział na uroczyste podsumowanie połączone z rozdaniem nagród. Uczestniczyli w nim dyrektorzy zwycięskich placówek, trenerzy i uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki. Nagrody wręczali wiceprzewodnicząca rady Olga Wierzbicka, wicestarosta legionowski Robert Wróbel oraz wiceprezydent Legionowa Piotr Zadrożny.
W klasyfikacji Szkolnego Związku Sportowego za rok szkolny 2012/2013 Powiat Legionowski uplasował się na 13 miejscu spośród 42 powiatów, biorących udział we współzawodnictwie.

W szkołach podstawowych klasyfikacja jest następująca:
I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 7 im. VII Obwodu Obroża AK w Legionowie, która zajęła 7 miejsce w Województwie Mazowieckim na ponad 280 placówek na mazowszu;
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 8 im. 1 Warszawskiej Dywizji Piechoty w Zespole Szkół w Legionowie;
III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Serocku.

Wśród szkół gimnazjalnych najlepsza jest:
I miejsce – Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Stanisławowie Pierwszym;
II miejsce – Gimnazjum nr 4 im. Aleksandra Kamińskiego w Zespole Szkół w Legionowie;
III miejsce – Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie.

Klasyfikacja szkół ponadgimnazjalnych:
I miejsce – Zespół Szkół w Wieliszewie, Liceum Ogólnokształcące w Komornicy;
II miejsce – Liceum ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Legionowie;
III miejsce – Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie.

Nagrodami dla szkół są pamiątkowe tablice, dyplomy oraz nagrody pieniężne o wartości odpowiednio za zajęcie I, II i III miejsca – 1500, 1000 i 500 złotych.

Poza placówkami nagrodziliśmy również indywidualnie trenerów, wśród których znaleźli się: Irena Koper, Anna Kuźmińska, Wanda Jastrzębska, Barbara Klik, Katarzyna Tulin, Anna Wenerska, Bogusławska Kukla, Dorota Pawlak oraz panowie Krzysztof Kuna, Dariusz Pieśniak, Janusz Patriak, Rafał Segiet, Włodzimierz Matejewski, Paweł Wroński, Wojciech Lalek, Wojciech Augustynowicz, Ryszard Pilecki, Roman Madej, Tadeusz Szczygielski, Ryszard Świątecki, Daniel Kreps.

Dyplomy oraz nagrody specjalne otrzymali:
- Mistrzowski zespół w zawodach międzypowiatowych w biegach przełajowych ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Legionowie, w skład którego wchodzą: Marta Chudorlińska, Natalia Raczyńska, Klaudia Pawłowska, Liwia Dąbrowska, Mariola Rusiniak, Agnieszka Juśkiewicz, Anna Jabłońska, Angelika Świercz, Weronika Kornobis, Małgorzata Pełka i Adrianna Machaj - nagrodami są torby treningowe;

- srebrne medalistki w zawodach międzypowiatowych w piłce siatkowej w województwie z Gimnazjum nr 4 w Legionowie: Natalia Nowak, Magdalena Dąbrowska, Milena Paszyńska, Patrycja Jóźwiak, Patrycja Pietraszkiewicz, Dominika Gilewskam, Joanna Żebrowska, Anna Maziopa, Aleksandra Omelaniuk, Katarzyna Salomonik, Elwira Jędrzejak, Martyna Ejdys - nagrodami są piłki do siatkówki oraz ochraniacze sportowe;

- III drużyna w międzypowiatowych zawodach w piłce siatkowej w województwie ze szkoły podstawowej nr 7 w Legionowie: Klaudia Bielińska, Aleksandra Gąsiorek, Paulina Kosewska, Adrianna Machaj, Kamila Przyczynek, Emilia Sikora, Klaudia Cieszkowska, Sandra Szczepańska, Magdalena Piłatowicz, Jagoda Stańska - nagrodami są piłki do siatkówki oraz ochraniacze sportowe;

- Mistrzowski zespół w gimnastyce sportowej w województwie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Legionowie: Ania Żurek, Wiktoria Szczęsna, Wiktoria Świrska, Olga Małkiewicz, Wiktoria Kapuścińska, Julia Nurczyńska, Julia Dąbrowska, Zuzanna Budzyńska - nagrodami są piłki i strój sportowy;

- III zespół gimnastyków sportowych w województwie mazowieckim ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Legionowie: Michał Petrykowski, Igor Świrski, Mateusz Bogusławski, Dawid Kuźmiński, Sławomir Chodorski, Bartosz Miętek, Tomasz Zawadzki, Hubert Zakrzewski - nagrodami są piłki i strój sportowy.

W tym roku zakup nagród był możliwy dzięki środkom Powiatu Legionowskiego, jak i sfinansowany z dotacji Urzędu Miasta Legionowo.

Podczas sesji wyróżnieni zostali również najlepsi zawodnicy całych igrzysk sezonu 2012/2013. Uzyskali oni najwyższe lokaty, mieli najlepsze wyniki, a przede wszystkim godnie reprezentowali powiat legionowski. Dyplomy z rąk Ryszarda Pileckiego Przewodniczącego Powiatowego Szkolnego Zwiazku Sportowego w Legionowie odebrali Zuzanna Budzyńska i Hubert Zakrzewski - oboje uprawiają gimnastykę.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy sukcesów w sporcie. Trzymamy mocno kciuki, aby również w tym roku szkolnym, w kolejnej edycji Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej osiągali tak dobre wyniki.

Tutaj możecie obejrzeć film z rozdania nagród:

{youtube}N6TPLZRUjnA{/youtube}

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2013/2012-2013_Mazowiecie_igrzyska{/gallery}