5 grudnia 2013
Zima nas nie zaskoczy

Powiatowe służby drogowe są gotowe na nadejście zimy. Opady śniegu nas nie zaskoczą.

fot. Grzegorz Gałasiński/POLSKAPRESSE, Lodz.NaszeMiasto.pl

Powiat Legionowski zarządza drogami o długości ok. 120 kilometrów, położonymi na terenie aż pięciu gmin. Już ponad miesiąc temu rozstrzygnięty został przetarg na ich zimowe utrzymanie.

Wykonawca został zobowiązany do zainstalowania na sprzęcie do odśnieżania i usuwania śliskości nadajników GPS, by powiatowi drogowcy mogli na bieżąco monitorować działania w ramach "akcji zima". Ponad tydzień temu drogowcy z legionowskiego starostwa dokonali inspekcji sprzętu. Sprawdzili czy pojazdy są sprawne i czy mają zamontowane i działające właściwie nadajniki GPS. Skontrolowali również jakość mieszanki, którą będą posypywane powiatowe trakty.

Teraz ze spokojem możemy oczekiwać nadejścia zimowej aury. W każdym razie jeśli chodzi o drogi zarządzane przez Powiat Legionowski. A to, patrząc za okno, może nastąpić lada dzień.